Škodlivost elektromagnetického záření mobilních telefonů

23. srpna 2012 v 23:43 | Viktor Stropek |  Zdraví

Škodlivost elektromagnetického záření mobilních telefonů

Lidé, kteří se zabývají fyzikou temné energie, našli už před osmi lety mechanismus, kterým elektromagnetické mikrovlny poškozují zdraví. Markantní je působení mobilních telefonů. Přesto není možné některé poznatky zveřejnit.
Příčina je jinde, než byste čekali. Mohou za to právníci. Většina z nich s vidinou velkého výdělku v očích slídí po významné kauze a kdyby bylo jisté, že mobil může způsobit rakovinu, následovaly by miliardy soudních sporů, ze kterých by profitovali - hádejte, kdo? Správně, právníci - a nikdo jiný.
Přesto se množí důkazy pro to, že existuje souvislost mezi mobily a mozkovými tumory, takže právníkům kyne růžová budoucnost. Zajímavá je zpráva profesora Henryho Laie z Washingtonské univerzity, který nalezl a prostudoval přes 400 vědeckých studií zabývajících se bilogickými dopady mobilního záření na lidské zdraví.
Profesor Henry Laie zjistil zajímavou věc: nějaký efekt vždy prokázalo 28% studií dotovaným mobilními společnostmi a 67 % studií, které si financování zajistily jinak. To už je celkem významný rozdíl.

Škodlivost záření z mobilu 1

Vědci mají důkaz: používání mobilních telefonů mění mozkovou činnost
Vědci i nadále stojí za svým tvrzením, že použití mobilních telefonů i na dobu kratší než jednu hodinu urychluje mozkovou aktivitu v té části mozku, která je nejblíže k telefonu. To samozřejmě poukazuje na nové otázky ohledně síly vlivu i malé hladiny záření z mobilů na lidské zdraví.

Škodlivost mobilního záření 2

Apple varuje: mějte telefon dále od ucha
Mohou se mobily stát cigaretami dvacátéhoprvního století? Mohlo by se přeci jen nakonec ukázat, že používání mobilů a jejich záření způsobuje zdravotní potíže, například rakovinu mozku? S takřka neměnnou pravidelností jsou zveřejňovány výsledky studií, které negativní působení mobilního záření na zdraví lidí vyvracejí, a také potvrzují.
Pod všemi těmito studiemi jsou většinou podepsány věhlasnérenomované vědecké či známe akademické instituce. Apple v návodech k mobilním telefonům uvádí, že by přístroj neměl být blíže k uchu než 1,6 centimetru (5/8 palce) a Blackberry dokonce 2,54 cm (celý jeden palec).

Škodlivost mobilního záření 3

Způsobují mobilní telefony rakovinu? Vědci tvrdí: Když telefonujete pravou rukou, objeví se nádor u pravého ucha!
Tak přeci to vypadá, že záření z mobilních telefonů způsobuje rakovinu! Nadměrné užívání mobilů může vést k mozkovým nádorům. Skandinávští doktoři zaregistrovali, že nemocní, kteří trpí mozkovými nádory, ho mají dvakrát častěji na straně, kde drží mobilní telefon.
Vědcům sice zatím není jasné, proč tomu tak je, ale výsledky jsou příliš významné na to, aby mohly být náhodné. V Ohrožení jsou především lidé, kteří používají mobil pravidelně déle než deset let, dále děti a mladiství, kvůli zatím nedokončenému vývoji.

Škodlivost záření z mobilů 4

Mobily škodí, tvrdí vědci!
Škodí mobilní lidskému zdraví? Na tuto jednoduchou otázku zatím vědci neznají odpověď. Další studie švédských vědců tvrdí: Kdo používá mobil déle než deset let, podstupuje dvojnásobné riziko vzniku nádoru na mozku.

Škodlivost elektromagnetického záření 5

New York Times: Mobilní telefony mohou způsobovat rakovinu
Světová zdravotnická organizace zařazuje mobilní telefony do stejné kategorie nebezpčnosti jako chemikálie při chemickém čištění oděvů a pesticidy.

Škodlivost mobilního elektromagnetického záření 6

Mobily pomáhají vzniku rakoviny, přiznali prvně experti
Příznivci názoru, že mobilní záření může poškodit lidské zdraví, dostali silný argument pro své obavy. Mezinárodní agentura pro výzkum rakoviny vydala prohlášení, že používání mobilních telefonů zřejmě napomáhá vzniku některých druhů mozkových nádorů.


Zdroj: http://www.jen-jedno-zdravi.cz/skodlivost-elektromagnetickeho-zareni-mobilnich-telefonu
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 fuchsia bridesmaid dresses | E-mail | Web | 19. dubna 2013 v 5:15 | Reagovat

I stumbled on this article on Yahoo despite the fact that I was looking for something similar, but I just wanted to say excellent stuff and I 100 % agree. Is there any way to subscribe to fresh content?.
http://www.threedress.net/

2 christian louboutin replica | E-mail | Web | 2. května 2013 v 8:10 | Reagovat

Q. Why do golfers wear two pairs of pants?
http://www.shoesfloor.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama