Rakovina - ultimátní operace tichého zabíjení 2

24. srpna 2012 v 0:12 | Viktor Stropek |  Zdraví

Vakcíny

Vakcíny jsou možná tou nejvyšší zbraní tichého zabíjení kterou globální elita použití proti lidskosti.
Rtuť (jako Thirmerosal), hliník a formaldehyd (známý karcinogen užívaný k balzámování) se používají jako konzervační prostředky do vakcín pro děti a jsou nadále přítomny v mnoha dávkách chřipky. Jsou tu stovky, ne-li tisíce studií spojujících vakcíny s rakovinou a neurologickými onemocněními jako je autismus.
Neslavná tiše zabíjecí operace známá jako vakcína proti dětské obrně (Polio, 50-60 léta) doručila virus rakoviny SV-40 milionům američanů a předcházela explozi výskytu rakoviny. Statečným informátorům jako doktoru Bernice Eddymu a Sarah Stevardovi bylo řečeno aby zmlkli a byli ignorováni mezitím co byla tato operace vypuštěna na veřejnost.
Vrcholový vědec v Mercku zabývající se vakcínami, Dr. Maurice Hilleman, otevřeně připouští přítomnost smrtícího SV40 ve vakcíně proti obrně. SV40 Cancer Foundation provádí další výzkum a y9sk8v8 informace.
Italský soud nedávno označil výrobce vakcín jako zodpovědné za poškození dětí. Avšak poté co byli ve Spojených státech výrobci vakcín málem zničeni žalobami podanými rodičemi zraněných dětí, jim Kongres udělil právní imunitu. Nejvyšší soud potvrdil imunitu tvrzením, že vakcíny jsou "nevyhnutelně bezpečné".
Eugenik Bill Gates a další globalisté jako Rockefellerova nadace financují výzkum vakcín s cílem redukovat lidskou populaci prostřednictvím metodiky tichého zabíjení. To je skutečným důvodem proč mnoho vlád tlačí na to, aby byli vakcíny povinné a dokonce chodí od dveří ke dveřím proti přirozenému zákonu a vůli informovaných rodičů.

Zubní výplně

Zubní amalgámy jsou hlavním zdrojem působení rtuti na američany.Jedna zubní amalgámová výplně uvolní až 15 mikrogramů rtuti denně. Průměrný člověk má 8 amalgámových výplní a může absorbovat až 120 mikrogramů rtuti denně. Pro srovnání konzumace rtutí znečištěných mořských plodů vás vystaví asi 2,3 mikrogramům za den.
National Cancer Institute spojuje onemocnění dásní s rakovinou slinivky břišní. "Naše studie poskytuje první silný důkaz, že onemocnění dásní může zvýšit riziko rakoviny slinivky," řekl vedoucí výzkumu Dr. Dominique Michaud z Harvardské školy veřejného zdraví v Bostonu. Muži s dřívějším onemocněním dásní měli o 64 procent zvýšené riziko rakoviny slinivky než muži bez této anamnézy.

Žárovky

V roce 2007, člen kultu Skull and Bones, George W. Bushpodepsal návrh zákona nařizující, že "Výrobci budou již nebudou moci dělat 100-wattové žárovky Edisona po 1. lednu 2012, následující s 75-wattovou verzí v lednu 2013, a 60 a 40-watt žárovky v lednu 2014 ".
Standardní žárovka bude nahrazena zářivkami, které jsou škodlivé pro člověka i životní prostředí, protože jsou plné toxické rtuti. "Zpráva vydaná v roce 2008 Odborem ochrany prostředí v Maine ukázala, že když je rozbita zářivka, do ovzduší se mohou uvolnit nebezpečně vysoké hladiny rtuti.
Naštěstí plánované zákaz byl zrušen a tak nemusíte znečišťovat svůj domov toxickým zářivkami. (pozn. překl. Což ovšem neplatí pro EU, kde je zákaz prodávat obyčejné žárovky zaváděn od roku 2010 a letos od září se již nesmějí prodávat žádné obyčejné žárovky.)

Glukózo-fruktózový sirup

High Fructose Corn Syrup(HFCS) se používá jako sladidlo v tisících běžných balených potravinách prodávaných ve Spojených státech a po celém světě, od chleba přes sodovku až po snídaňové cereálie.
Výzkumníci z University of California v Los Angeles (UCLA) zjistili, že nádorové buňky mají zvláštní zálibu v rafinované fruktóze. V testech se buňky rakoviny slinivky břišní rychle krmili rafinovanou fruktózou a používali ji k rychlejšímu rozdělování a množení se v těle.
"Tyto výsledky ukazují, že rakovinné buňky mohou snadno metabolizovat fruktózu ke zvýšení proliferace," vysvětluje Dr. Anthony Heaney z Jonsson Cancer Center na UCLA, jeden z autorů studie.
Zjištění publikovaná v časopise Cancer Research také ukazují, že ne všechny cukry jsou stejné, což je rozšířené přesvědčení v hlavním proudu medicíny. Nádorové buňky milují jak glukózový cukr, tak fruktózový cukr, ale fruktóza přímo vyvolává množení a šíření rakovinných buněk, zatímco glukóza ne.
Studie ukazuje, že je velký rozdíl mezi HFCS - Glukózo-fruktózovým sirupem, vysoce rafinovaným cukrem běžně užívaným ve zpracovaných amerických potravinách a nápojích, a obyčejnou rafinovanou cukrovou třinou. Obojí může vést ke zdravotním problémům, ale HFCS je horší, pokud jde o růst rakoviny.
Navíc, studie David Wallinga nazvaná "Not So Sweet: Chybějící rtuť a High Fructose Corn Syrup" (http://healthobservatory.org/library.cfm?refid=105026) ukazuje, že téměř jedna třetina všech položek slazených HFCS byla kontaminována rtutí. (český odkaz http://www.bezpecnostpotravin.cz/rtut-v-hfcs.aspx)
Průměrný Američan spotřebuje 12 čajových lžiček HFCS každý den! Takže jen tím, že konzumují standardní americkou stravu ze zpracovaných potravin, jsou spotřebitelé nyní potenciálně vystaveni mimořádně vysoké úrovni rtuti, která zdaleka předčí bezpečnostní meze stanovené EPA.
HFCS také přispívá k obezitě. Výzkumný tým na univerzitě Princeton demonstroval, že krysy s přístupem k HFCS nabraly mnohem více váhy, než ty s přístupem k běžnému cukru, i když jejich celkový kalorický příjem byl shodný.
Obezita je spojena s větším výskytem rakoviny. Podle Amerického institutu pro výzkum rakoviny souvisí více než 100 000 případů rakoviny v USA s přebytkem tělesného tuku - většině z nich je tedy možné předejít.

Mikrovlnné trouby

Téměř každá domácnost má mikrovlnku k rychlému ohřívání nebo vaření jídla. Avšak mnoho studií provedených na celém světě opakovaně poukazuje na škodlivé účinky mikrovlnek na lidské zdraví. Ve skutečnosti jsou mmikrovlnkytak nebezpečné, že byly v letech 1976 až 1987 zakázány v Rusku. Dvacet let důkladného výzkumu ale přesvdčilo ruské vědce, že přínosy při vaření převažují nad nebezpečím zařízení.
Nedávný pokus ukázal, že zalévání rostlin vodou ohřívanou v mikrovlnce způsobuje jejich vadnutí a uhynutí během několika dní, zatímco stejná rostlina zalévaná vodou ohřívanou na konvenčních kamnech rostla ve stejném časovém období normálně. Tudíž mikrovlnky mohou stejně tak modifikovat a ničit i vaše jídlo.
Pasterizace byla objevena Louisem Pasteurem v polovině 19. století. A ohrožuje vaše mléko, mandle a džus. Pasterizace ničí vitamíny, enzymy a narušuje vstřebávání. Když vaříte tekutinu, zabijete všechny bakterie a učiníte potravinu sterilní. Při tomto procesu nevylepšíte, ale ovlivníte chuť a nutriční hodnotu té potraviny. Pasterizace je proces ohřívání kapaliny na teplotu dostatečně vysokou k usmrcení určitých bakterií a vyřazení určitých enzymů.

Ozařování potravin

FDA schválila ozařování potravin z iniciativy Komise pro atomovou energii v Eisenhowerově administrativě, kdy se hledalo praktické využití pro záplavu radioaktivního odpadu z jaderných zbraní. Průmysl a FDA trvají na tom, že ozářené potraviny byly důkladně testovány a jsou naprosto bezpečné. Nicméně, New York, New Jersey a Maine zakázali prodej a distribuci ozářených potravin, stejně jako některé zahraniční vlády včetně Německa, Dánska, Švédska, Austrálie a Nového Zélandu. Tvrzení o bezpečnosti nejsou dostatečně prokázány. Pozn.překl V ČR je ozařování potravin povoleno, měly by však být označeny nápisem "Ionizováno", "Ošetřeno ionizací" nebo "Ošetřeno ionizujícím zářením http://www.bezpecnostpotravin.cz/
Studie spojují ozařování potravin se zvýšeným rizikem vzniku rakoviny.

Aspartam

Průměrný člověk spotřebuje každý den asi 2 nebo 3 mg aspartamu na kg váhy prostřednictvím dietních-light nápojů a umělých sladidel. Studie u potkanů spojuje malé dávky aspartamu - sladidla v NutraSweet, Equal a tisících spotřebních výrobcíchí - s leukémii a lymfomy.
"Naše studie ukázala, že aspartam je multi-potencionální karcinogenní látka, jejíž karcinogenní účinky jsou evidentní při denní dávce 20 miligramů na kilogram tělesné hmotnosti (mg / kg), znatelně méně než je současná přijatelná denní dávka pro lidi," píší autoři.
Donald Rumsfeld, nejlépe známý masakrováním Iráčanů, kteří nemělí nic do činění s 9/11, je z velké části zodpovědný za vnucení aspartamu veřejnosti.

Chlor

Chlór se používá k dezinfekci amerických a britských (i českých) dodávek vody z vodovodu již 100 let. Nízké hladiny chlóru ve vodě z kohoutku využívaných ke koupání mohou téměř zdvojnásobit riziko rakoviny močového měchýře. Koupání v veřejných bazénechmůže také představovat riziko, protože úroven chlóru je mnohem vyšší.
Vědci zjistili, že lidé žijící v oblastech s vysokým obsahem chloru ve vodě a pravidelně se v ní koupali měli o 83 procent větší šanci dostat nádor, než ti v oblastech s nízkým chlórem. Ti, kteří pili hodně-chlorovanou vodu z kohoutku měli o 35 procent větší pravděpodobnost dostat rakovinu močového měchýře. Pravidelné plavání v bazénech zvyšuje toto riziko o 57 procent.
Absorpce chlóru kůží je považována za více nebezpečnou, protože obchází játra, které filtrují z vypité vody množství škodlivých chemikálií.
Je třeba poznamenat, že mnoho dětských plen a ženských produktů (vata / tampony) obsahuje chlór a operace tichého zabíjení běží dál.

Dusičnan sodný


a další konzervanty jsou běžně přidávány do zpracovaného masa (uzenin) a jsou spojeny se zvýšeným výskytem rakoviny. Nejlepší je kupovat maso bez konzervačních látek, abyste se vyhnuli rakovině. (nebo maso nejíst)

Jaderné záření


je také oblíbeným nástrojem zabíjení, jelikož úmrtí z ozáření je mnohem obtížnější dokázat, než např. úmrtí kvůli kouření cigaret, protože téměř vždy je neznámý zdroj a jeho množství a kdy a kdo byl vystaven.
Na rozdíl od trvzení vládní propagandy distribuované masmédii, neexistuje bezpečná dávka záření.
Francouzská studie publikovaná v časopise International Journal of Cancer zjistila dvakrát vyšší výskyt leukémie u dětí ve věku do 15 let, kteří žili v okruhu 5 km okolo 19 francouzských jaderných elektráren. Studie doplnila zjištění německé studie zveřejněné na konci roku 2007 zkoumající německé děti do 5 let, a která zjistila, že děti tohoto věku v blízkosti německých jaderných elektráren trpěly zvýšeným výskytemu dětské leukémie.
V roce 2003 ohlásil Evropský výbor pro radiační rizika 61,6 milionu úmrtí na rakovinu po celém světě kvůli spadu z testování jaderných bomb během 50-ých a 60-ých let. Déšť přenesel radioaktivní spad zpět do potravinového řetězce.
Tento radioaktivní spad nese něco, čemuž se říká stroncium-90, což je nejstrašnější jed na světě. Pouze jedna jeho čajová lžička rovným dílem rozdělena mezi všechny členy lidské rasy způsobí nebezpečnou úroveň radioaktivity v kostech každého člověka.
Laboratorní testy zjistily, že děti narozené v roce 1963 měli v zubech asi 50 krát více Sr-90, než ty co se narodily v roce 1950. Představitelé Washington University použili tyto výsledky při svědectví před Senátem USA a vedly ke smlouvě o částečném zákazu testování, podepsané prezidentem John F. Kennedym, která ukončila všechny nadzemní testy atomových bomb.
Kniha publikovaná třemi prominentními vědci dochází na základě záznamů, které jsou nyní k dispozici, k závěru, že v důsledku černobylské havárie jaderného reaktoru zemřelo asi 985 000 lidí, především na rakovinu. A to mezi nehodou v roce 1984 a rokem 2004. Předvídá, že další úmrtí budou následovat.
Důkazy naznačují, že jaderný debakl ve Fukušimě je užíván jako potichu zabíjející operace, jelikož se nedělá nic podstatného, aby se zastavil pokračující únik radiace. Katastrofa ve Fukušimě byla zcela předpovězena prominentními vědci, jako Leuren Moret, ale její varování prošlo bez povšimnutí.
Arnold Gunderson, 39-letý veterán jaderného průmyslu, uvedl:
Čísla, která jsem viděl od renomovaných vědců, ukazují, že Fukušima zabije v příštích 50 letech 200 000 lidí prostřednictvím rakoviny.
Podobně, uvádí Dr. Christopher Busby, vědecký tajemník Evropského výboru pro radiační rizika, že v okruhu 200 kilometrů od Fukušimy onemocní 400 000 lidí rakovinou.
Jeden odhad říká, že spad z fukušimského roztaveného reaktoru vedl ke 21 851 úmrtí američanů v prvních 14 týdnech po havárii. Největší nárůst hlášených úmrtí po Fukušimě v USA byl mezi kojenci mladšími jednoho roku.

Geneticky Modifikované plodiny

mohou způsobit rakovinu. Dr. Stanley Ewen, konzultant histopatologie v Aberdeen Royal Infirmary, říká, že virus květáku používaný v GM potravinách může zvýšit riziko rakoviny žaludku a tlustého střeva.
Monsanto GM-odvozený rBGH (geneticky zmeněný růstový hormon podávaný dojnicím aby měly více mléka) vede ke zvýšení produkce IGF-1 o 70-1000%. IGF-1 je velmi silný hormon, spojený s 2,5-4x větším výskytem rakoviny tlustého střeva, prsu a prostaty u člověka.

Závěr

Globální elita realizuje svoji depopulační agendu a plní naše potraviny, vzduch, vodu a těla toxiny, které nám způsobují rakovinu. Tyto elity pak nesmírně vydělávají na prodeji lékú prostřednictvím farmaceutických společností, které ovládají. Tyto léky běžně poskytují dočasnou úlevu od rakoviny/nemocí, přičemž jsou na trh falešně uváděny jako léčiva, zfalšovanými studiemi a převrácenými statistikami.
Bojujte s rakovinou tím, že jí nedostanete. Prosím sdílejte informace obsažené v tomto výzkumu a odkazy zde uvedené.
Následující zdroje mohou být nápomocné pokud vy, nebo váš známý máte rakovinu:
Zdroj: http://www.activistpost.com/2012/07/
Napsal: Paul Adams
Překlad, doplnění: Bejbous

Pozn: Paul Adams není vystudovaný lékař a nic z jeho článku by nemělo být bráno jako lékařská rada. Tento článek je zde čistě pro informační účely. Podnikejte vlastní bádání a myslete za sebe.


NWOO.org
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Matess | E-mail | 24. srpna 2012 v 10:32 | Reagovat

No to je dosti depresivní čtení. Nevím zda je snad i žádoucí zveřejňovat tyto informace, které mnoho naštvou a stejně s tím nelze nic udělat. Jestli nás cíleně někdo zabíjí a my nemáme možnost odstěhovat se od civilizace do divočiny, která je beztak i zamořena, pak nevidím jinou možnost než  lidi naučit je jinému než běžnému přístupu ke smrti. Mám na mysli to, aby jsme se smrti přestali bát. Jestli nezemřeme na stresy v dnešní chaotické době, nebo na nehody tak nás zahubí způsoby, které kdosi vymyslel. Dle mého je potřeba žít a neobávat se toho, co bude. Jinak si budeme vytvářet další stresy a pohár se bude plnit až si vyvoláme nějakou nemoc. Je potřeba umět informace třídit a nedělat si z nich dogmata. Vážení , jednou stejně všichni tuto existenci nepřežijem, tak proč se trápit ? :-)

2 red bottom heels | E-mail | Web | 19. dubna 2013 v 4:49 | Reagovat

even more about this are at .
http://www.shoesfloor.com/site/ghd

3 yarn prom dresses | E-mail | Web | 19. dubna 2013 v 6:31 | Reagovat

Q. Why don't mountains get cold in the winter?
http://www.queweddingdresses.org/hunter-green-color.html

4 maternity nightwear | E-mail | Web | 2. května 2013 v 8:24 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama