‘UFO’ na dně Baltického moře ‘když se potápěči dostali na 200 m, odpojilo elektrická zařízení’

28. června 2012 v 15:42 | Viktor Stropek |  UFO

'UFO' na dně Baltického moře 'když se potápěči dostali na 200 m, odpojilo elektrická zařízení'

  • Objekt se tyčil asi 10 až 13 stop nad mořským dnem a k okrajům se zakřivoval jako houba
  • Díra obklopená zvláštní formací kamenů, kterou tým expedice neumí vysvětlit
  • Kameny jsou pokryty čímsi 'připomínajícím saze', což experty zmátlo
  • Potápěči říkají, že se jim při přiblížení k objektu telefony a určité kamery vypnuly


Potápěči zkoumající objekt 'tvaru UFO' na dně Baltického moře říkají, že jakmile se přiblíží na 200 m, tak jim jejich zařízení přestanou pracovat.
Profesionální potápěč Stefan Hogerborn, součást týmu Ocean X, který tuto anomálii zkoumá, řekl, že některé z kamer týmu a satelitní telefon týmu přestanou pracovat, když jsou přímo nad objektem, a začnou pracovat, jakmile odplují.
Citovali ho, jak říká: 'Cokoliv tam bylo na elektriku - i satelitní telefon - přestalo pracovat, když jsme byli nad objektem.'
'A když jsme se asi tak o 200 metrů odsunuli a zase se to zapnulo a jakmile jsme se vrátili nad ten objekt, zase to nefungovalo.'
Vydřená dráha: Tento švédský potápěčský tým uvedl, že je tam 985 stop srovnané 'ranveje' vedoucí k tomuto objektu, což naznačuje, že po této dráze sklouzl, než se zastavil, ale žádná skutečná odpověď to neobjasnila.
Potápěč Peter Lindberg řekl: 'Zažili jsme věci, které jsem si opravdu nedovedl představit a býval jsem v týmu největším skeptikem, co se týče těchto divných druhů teorií.'
'Byl jsem tak nějak připraven najít kameny nebo útes či výchoz hornin či hromadu bahna, ale nic tomuhle podobného, takže musím říci, že pro mě to bylo cosi, s čím jsem postrádal zkušenost.'
Člen týmu Dennis Åsberg řekl: 'Jsem na sto procent přesvědčen a věřím, že jsme našli něco, co je velice, velice, velice unikátní.'
'Takže jestli je to meteorit nebo asteroid, nebo vulkán nebo základna řekněme pro ponorku ze Studené války, kterou někdo vyrobil a tady umístil - nebo jestli je to UFO…'
'No, upřímně něco to být musí.'
Tyto citace poprvé oznámila NDTV. Mail Online se spojil s týmem Ocean X, kvůli ověření.
Tento tým pořídil nějaké obrázky, jako ty sazemi pokryté kameny, které obklopují díru tvaru vejce, která vstupuje do objektu v jeho středu, ale nemají ani ponětí, co to znamená.
Žádné objasnění: Potápěči zveřejnili zjištění ze sonarů, ale čekali rok, než provedli ponor, protože museli shromáždit dost peněz a vyčkat na příznivé povětrnostní podmínky.
Místo přistání: Přesné souřadnice objektu nebyly zveřejněny, bylo ale potvrzeno, že je to někde na dně Botnického zálivu v Baltickém moři mezi Finskem a Švédskem.
Sonarový obrázek tohoto neidentifikovaného objektu připomíná proslulou loď z Hvězdných válek Millennium Falcon.
Tento objekt byl poprvé zjištěn loni v květnu, ale kvůli nedostatku peněz a špatnému načasování, nemohli sestavit tým, aby se na to sami podívali - byl to jen objekt s divnými kovovými obrysy a tvarem podobný disku asi 200 m hluboko.
Během své návštěvy spatřil tým 985 stop dlouhou stopu, kterou popsal 'jako ranvej či chodníček, který byl na mořském dně srovnaný až k tomuto objektu na jeho konci.'
Když bylo před jedním z posledních ponorů, tak příběh za tímto objektem někomu začal připadat jako ze 'zásuvky do vnitřního světa' na lodi Millenium Falcon z Hvězdných válek.
Zatímco je tým Ocean Explorer pochopitelně nadšený ze svého potenciálně světem otřásajícího objevu, další jsou poněkud skeptičtější a zpochybňují přesnost sonarové technologie.
V minulosti takováto technologie už mátla zjištěním cizích objektů s neobvyklými - leč přirozenými - formacemi hornin.
Část potíží, kterým čelí, však spočívá v tom, že neví, jak říci, co je uvnitř předpokládaného válce - zda je plný zlata a bohatství či jde jednoduše o části starých sedimentů.
Oni doufají v to první a vypadá to, že historie je jim nakloněna.
Baltické moře je pro lovce lodních vraků pokladnicí, jelikož panuje domněnka, že je tam na studeném mořském dně roztroušeno odhadem 100 000 objektů.
Tato společnost si postavila ponorku, s níž doufají, že nalákají turisty a rádoby lovce vraků, kteří zaplatí, aby si udělali výlet na dno Baltického moře a podívali se na to sami.
K dalšímu ponoru dojde v nadcházejících týdnech.
Sonarové obrázky týmu Ocean Explorer ukazují, že tento objekt je mohutný válec o průměru 60 metrů a s 400 metrů dlouhým za ním se táhnoucím ocasem v Baltickém moři. Podobný diskovitý objekt byl zjištěn ještě o asi 200 metrů dál.
Neidentifikovaný poklad: Potápěči k vrakům jsou zmateni divně tvarovaným objektem, který našli na dně Baltického moře
Turistické výlety: Potápěč Peter Lindberg doufá, že na prohlídku tohoto objektu bude v této ponorce brát dolů bohaté turisty 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 bridesmaid dresses for children | E-mail | Web | 19. dubna 2013 v 6:01 | Reagovat

A. He wanted the lesson to be very clear!
http://www.untildress.net/wedding-dresses.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama