Ovoce a zelenina

22. června 2012 v 0:30 | Viktor Stropek |  Zdraví

Ovoce a zelenina

Dospělý člověk by měl denně sníst až půl kilogramu ovoce a zeleniny, aby rapidně snížil riziko mnoha závažných onemocnění. Ovoce i zelenina zároveň svou svěží chutí patří mezi delikatesy v jídelníčku.

Jak chrání ovoce a zelenina zdraví?

Zelenina a ovocné plody jsou zdrojem mnoha nezbytných vitamínů pro organismus. Jsou tvořeny z převážné části z vody, proto jsou výborným doplňkem do pitného režimu.
Citrusy jsou nejznámějším a neúčinnějším zdrojem vitamínu C, tolik potřebného při boji těla při nejlepším s nachlazením. Zdrojem vitamínu C jsou například i ředkvičky, kedluben či hlávkový salát. Ten, společně s ananasem či jablkem, pomáhá snižovat cholesterol. Beta karoten obsažený v mrkvi, broskvi, mangu, dýni či melounech je výbornou prevencí rakoviny. Snad ještě větší účinek pak mají karoteny jako alfa karoten či lypoken vyskytující se například v rajčatech. Silnou prevencí proti rakovině je i složka sulforafan obsažená v brokolici. Jednou z deseti nejzdravějších potravin na světě jsou banány. Ty tělu dodávají vitamín C, A a B, zároveň díky draslíku působí jako prevence vysokého krevního tlaku, žaludečních potíží, reguluje odvodňování organismu a stará se o zdraví svalů, nervů a tkání. Navíc sníst banán večer znamená zdravě spát.
Na obsah prospěšných látek v ovoci a zelenině má také velký vliv příprava pokrmu. Při porcování je třeba mít ostrý nůž, saláty místo krájení natrhat, neskladovat ovoce i zeleninu příliš dlouho, aby se neztrácely vitamíny a zeleninu vařit nejlépe v páře. Například podle tradiční čínské medicíny je ideální konzumovat zeleninu vždy alespoň trochu tepelně upravenou.
Vitamínové doplňky a kapsle nemají podle výzkumů šanci jakkoli nahradit skutečné ovoce a zeleninu. Naopak, v některých případech mohou i uškodit.

Jaký je původ ovoce a zeleniny?

Dovoz ovoce a zeleniny se odvíjí od požadavků zákazníků. Ti jsou zvyklí, že na pultech mají široký sortiment plodů po celý rok. Je tedy přirozené, že většina ovoce a zeleniny v hypermarketech je z dovozu. Dlouhá přeprava si však vyžaduje chemickou úpravu pro zachování co největší čerstvosti. Zabraňuje se tak i výskytu plísní. Dovezené ovoce a zelenina mají uměle vyšlechtěnou silnou slupku, barvu a ztrácejí chuť i prospěšné látky. Chemické látky jako pesticidy a herbicidy se zároveň běžně užívají při pěstování konvenčního ovoce a zeleniny. Jedním řešením, jak se těchto látek ve své stravě zbavit, je zaměřit se na nákup bio potravin. Tím druhým je alespoň pořádně umýt každý kousek ovoce i zeleniny přinesený domů z obchodu, včetně těch, jejichž slupku pak budete loupat.

http://wiki.zena.centrum.cz/ovoce-a-zelenina/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 christian louboutin shoes sale | E-mail | Web | 19. dubna 2013 v 5:17 | Reagovat

I enjoyed this. Do you have a RSS feed?.
http://www.shoesfloor.com/

2 christian louboutin shoes sale | E-mail | Web | 2. května 2013 v 9:43 | Reagovat

You certainly deserve a round of applause for your post and more specifically, your blog in general. Very high quality material.
http://www.shoesfloor.com/site/watches

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama