Vstříc volné energii

29. dubna 2012 v 22:56 | Viktor Stropek |  Energie

Vstříc volné energii

Publikováno 20.1.2012
V minulém roce a nyní probíhají kroky k uvedení skutečných přístrojů na energetickou scénu Země. Nyní už skutečně probíhá pro naši civilizaci tak důležitá změna - máme možnost výběru - vzdát se dobrovolně představ u každého jedince, že těžba a spotřebovávání nafty a uhlí a jejich spalování je nezbytné pro fungování lidské společnosti, nebo vnést čerstvý vítr do našeho smýšlení, opustit staré rabující vzorce a vykročit k nové realitě lásky (záměrně neříkám ekologie) s důvěrou a odvahou. Tady už není prostor pro očekávání, že vše se vyřeší jaksi samo.

Nikl-vodíková prošla v roce 2011 testováním a Andrea Rossi představil technologii E-CAT. Technologie používá jako palivo levný nikl, dále katalyzátor vodík a tlak. Výsledky jsou až neuvěřitelné. Prostor 50 cm3 kde reakce probíhá, několik gramů niklu a malé množství vodíku je dostatečné pro vytváření tepla, které lze vyjádřit okamžitým výkonem 10 kW po dobu 6 měsíců. Další využití tepla je možné různými způsoby, a tuto kategorii má věda v minulosti dobře zpracovanou.
Základním bezpečnostním ukazatelem zařízení je, že při zahřátí na teplotu větší, než je tání niklu dochází k zastavení reakce (1600 stupňů celsia). Při otevření tohoto zařízení už po krátké době nevykazuje radioaktivitu.
Přínos této technologie lze vyjádřit jako hoření, pro které je potřeba jen 1/1 000 000 paliva a to bez vzniku zplodin.
První zdařilé pokusy tohoto druhu pocházejí z roku 1989 od vědců Ponse a Fleischmanna, byly umlčeny, avšak více než 20 let pokroku a zkoumání v tomto okruhu dává tušit, že nyní je funkčnost přístroje realita. Ještě dochází ke zdržování, avšak cesta k širokému použití nestojí na technických nedostatcích, ale na snaze mocenských skupin pozastavit svět ovládání a rabování v jeho neudržitelné podobě a rovněž na veřejnosti, která nedala "objednávku".
Asi bude realizace takové technologie někomu překážet. Určitě to nebudou lidé, kteří touží po míru a lásce.
Všechny velké konflikty ve světě mají jedno společné. Vždy se jedná o ovládání zdrojů energie, vyvolání pocitu jejich potřeby a ochotu odevzdání vlastní energie (formou peněz) za jejich nákup. Životní úroveň každého státu je dnes závislá na dostupnosti levných zdrojů.
Ale potřebujeme vůbec peníze, když více než ¾ jich produkujeme a vydáváme za energie, které, jak vidíme jsou téměř zdarma a téměř celý zbytek padne za úroky z půjček reálně neexistujících peněz?
Neuvádím zde záměrně výčet dalších zařízení na volnou energii. Technických informací je všude dostatek a protože téma je čtivé, často je to jinak.
Jsem názoru, že řidiče auta nutně nemusí zajímat zdvih a kompresní poměr motoru, ale spíše, jaké palivo a kolik spotřebuje a zda je schopné dorazit do cíle, způsobem bezpečným a přijatelným pro něj a pro okolí. Nikola Tesla nám ve své době nemohl předat vše, co věděl, a tak nám zanechal myšlenku, o které byl bytostně přesvědčen. Totiž, že všechno co si umíme představit, lze uskutečnit.
My řídíme to pomyslné auto, představujme si tedy, že nám opravdu dobře slouží i bez otravných zplodin, a tím se šťastnou cestou uskutečňuje náš cíl.
Příspěvek byl publikován v rubrice Články a jeho autorem je Ivo Fluksa. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 2013 quinceanera dresses | E-mail | Web | 19. dubna 2013 v 4:44 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama