Proč se tolik bojíme mluvit o "třídním boji"

1. dubna 2012 v 0:04 | Viktor Stropek |  Ekonomika

Posted by Michaela Julišová / March 10, 2012 / in Blogy
Del.icio.us!Google!
  • 8 Komentáře
"Třídní společnost" a "třídní boj" - to jsou pojmy, které máme všichni konstantně zafixované pouze v souvislosti s minulým "komunistickým" režimem. Minulý totalitní režim se třídním bojem vymezoval - to je všeobecně známé.

Současný režim nám podsouvá názor, že třídní společnost a třídní boj je zkostnatělý přežitek, který se nás nyní už netýká. Jsou to hanebná, levicová označení, určující hierarchii ve společnosti.

V dnešní době jsme přece "cool" a "in" a pomyslet na třídní rozdělení společnosti v souvislosti se současným politickým systémem nebo o něm dokonce mluvit, by bylo společensky "nevhodné", daný jedinec, by byl automaticky označený za kryptokomunistu. Téma třídního boje je tabuizované a je neuvěřitelné, jak lehce lidé na tuto hru přistoupili. Přitom zrovna současný režim je extrémně třídně rozdělený a otevřený třídní boj tady neprobíhá jenom proto, že 99 % lidí odevzdaně mlčí a soustavně se přizpůsobuje diktátu 1 % vyvolených elit.

Jsem moc ráda, že mlčící 99 % většina ve světě už pochopila svoji třídně podřízenou roli a nehodlá se s ní smířit. Výsledkem nespokojenosti této většiny, jsou masivní demonstrace po celém světě. Ať chceme nebo nechceme - to je TEN třídní boj, z kterého máme nesprávně strach. Je to strach vnucení a pro udržení stávajícího společenského statusu quo velmi "prospěšný". Vybátí lidé lépe poslouchají a nechají si snadněji do hlavy zakomponovat "oficiální" jediné "správné" vysvětlení zapovězeného pojmu "třídní boj".

Všeobecné zjednodušování je další nešvar, který nás provází a je to vyloženě produkt této doby. V tomto zjednodušeném myšlení jsou přípustné pouze dva názorové proudy - buď jsme "pokrokoví" - tedy podporujeme současnou systémovou ideologii nebo jsme k ni kritičtí - jsme tedy "zpátečníci". Nic jiného mezi těmito protipóly neexistuje.

Lidé, nenechme se už dále balamutit a strašit. Podívejme se po světě, vždyť je to tak jednoduché. Třídní boj už propukl, to mlžení z "oficiálních" mist je jenom proto, abychom si definitivně neuvědomili, že "jejich" zájmy rozhodně nejsou naše zájmy a to nás s nimi rozděluje - třeba i třídně.

Třídní boj není kontroverzní téma, jak se nám snaží namluvit, to je realita, v které žijeme.

Není zas tolik lidí, kteří by uměli věcně a přesně popisovat realitu. Z neuvěřitelného kvanta informací a především dezinformací je většina lidí tak zahlcených, že mají tendenci se upnout k nějaké iluzi či dogmatu. Tento svůj názor přijmou jako součást svého ega a bojují za něj "do roztrhání těla" s absencí touhy po novém poznání. Tato "zabetonovanost", která je podle mě docela dost rozšířená, je bohužel největší brzda v možnosti realizace nějakých změn ve společnosti.

Jak minimálně 25 % lidí probrat z tohoto životního stylu, který je tolik pod vlivem dennodenně podsouvaných sugescí a probudit v nich zájem o kritické myšlení a nové poznání? Myslím si, že to je problém...

Je jasné, že pod vlivem těžko ignorovatelných faktů, je pro lidi, kteří ještě věří současné ideologii, obelhávání čím dál tím těžší - jejich rétorika se přiostřuje a stává agresivní tím, jak cítí konec respektive krach svého tzv. paradigmatu...

Ukazuje se, že pokud jediným kritériem "hodnoty" je zisk a veškeré produkční prostředky jsou privátní, pro naprostou většinu obyvatel z toho nekouká nic dobrého - ať už je tady jakákoliv svoboda jednotlivce nebo jakýkoliv volný trh. Ani svoboda, ani volný trh nevyřeší podvody a machinace, které se v současné společnosti dějí ve velkém.

Banksteři schovaní za lživým pláštěm "demokracie a svobody" za pomocí vlád rozkrádají a ničí nejen naši zemi, ale my budeme stále a stále bojovat proti komunismu - to už ani není směšné, to je fakt k pláči.

Dokud budeme lpět pouze na "mít", místo abychom se více zamýšleli nad lidským "být", dotud není šance na změnu k lepšímu. Současná společnost se vyloženě specializuje na pomýlené hodnoty a pomýlené pojmy.


Zdroj: http://www.ac24.cz/blogy/26-proc-se-tolik-bojime-mluvit-o-tridnim-boji
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama