Tak dost, Kalousku!

4. března 2012 v 18:44 | Viktor Stropek |  Ekonomika
Tak dost, Kalousku!Nápodobně!!!


Ten člověk si z nás dělá srandu a nechci to změkčovat spisovným ekvivalentem. Využívá slabého premiéra a dovoluje si stále více. Nestydí se za pravicovou maskou zvyšovat daně, s mimikry šetřílka rozhazovat a lhát.Pamatuji si ještě loňskou zavádějící debatu k tzv. sjednocování sazeb DPH, při němž se nižší sazba daně měla zvýšit a vyšší sazba snížit od roku 2013 na 17,5%. S touto legendou nám zvýšili nižší sazbu daně z 9 až na 14% a vyšší sazbu nesnížili, ale naopak zvýšili z 19 na 20%. Navíc z nižší sazby byly vyřazeny některé další položky.

Kdo spoléhal, že bude platit aspoň sjednocená sazba oněch 17,5%, byl naivní. Nejlepší ministr financí provinčních zemí nemíní dodržet ani vlastní zákon a dřív než původně schválená sazba vstoupí v platnost, chce ji s podporou premiéra "sjednotit" na 20%! Je to něco podobného, jako když Kalousek zavedl absurdní superhrubou mzdu, aby ji později chtěl zrušit, načež u tohoto nesmyslu, kdy se platí daň z daní, setrval.

Kalousek se chová jako protřelý podvodník. Jen chová? Vypadá to, že kromě těch občanů, kteří dnes už těžko hledají rezervy v úspornosti, chce Kalousek zničit celou ekonomiku. Navrhuje i zavedení, rozšíření nebo zvýšení daně z plynu, z elektřiny a z uhlí. V době bezprecedentního zvyšování cen ropných produktů je to už absolutní šílenství. Ceny energií mají negativní multiplikační efekt a promítají se do všech výrobků a služeb. Vypadá to, že v době zadržované inflace, kdy ECB pumpuje do ekonomiky nekryté peníze, chce na nás tento chemik seslat inflační zamoření financí.

Prezident Klaus už v březnu 2011 prohlásil: "Zvyšování daní je nejen nepravicové, ale především nemoudré. Omezuje svobodu lidí a navíc není zárukou ozdravění veřejných financí. Důchodová reforma u nás nevykročila dobrým směrem." A to ještě nevěděl, jak Kalousek přitlačí na pilu. Koleduje si tak o to, že skutečně vyvolá bod zvratu, za nímž vyšší daně způsobí jejich nižší výběr od zdecimovaných lidí i firem.

Prezident kritizoval i nekoncepčnost důchodové reformy. Tu si vzali Kalousek s Drábkem jako záminku prvního zvýšení DPH. Teď se ukazuje, že to byla lež. Peníze chybí nejen na penzijním účtu, který byl v hojnějších časech rozkraden, ale především na splátky dluhů, na jejichž tvorbě se Kalousek podílí už přes dvacet let. Demografický výhled nevěstí nic dobrého. Ale máme tady opět geniálního Kalouska, který chce zrušením porodného situaci do budoucna ještě zhoršit.

Sám ale potřebuje přežít svou neblahou misi i za pomoci tříletého zmrazení (tedy reálného snížení) důchodů. Pak se hodlá přilepit na socany a s Dluhoslavem utvořit "tandem snů" , tzv. řecko-bruselskou dvojku. Když to nevyjde, jistě má zajištěn vděk těch, pro něž latentně vynakládal či vynakládá úsilí. Připomeňme si: (1) Brusel; (2) důchodové fondy; (3) správa církevního majetku; (4) hazard.

Ano, je to tentýž Kalousek, co zdržoval zdanění hazardu, co zaručil 14,4 miliardami půjčku Irsku a Portugalsku, co přiměl ČNB poslat 38 miliard MMF, co nepřihlásil státní pohledávku 12 miliard ve Švýcarsku za privatizační machinace MUS, co protlačil velmi neurčitý způsob církevních "restitucí" v celkovém objemu přes 150 miliard, co mu na stole leží dopis z Brusele, že je pozastaveno čerpání projektů v celkové výši 300 miliard korun, protože mj. nepředložil zákon o vnitřním auditu...

Pokud jsme se už nestali, tak se za jeho vedení státní pokladny stáváme čistými plátci EU, kam už odvádíme cca 125 milióny korun denně. A jeho bývalý kumpán Topolánek o efektivitě dotací z EU prohlásil (zdroj iDnes):

"Pokud se mluví o velké míře korupce, pak až se budou šetřit evropské dotace, měli by pozavírat půlku národa. Polovina prostředků se ztratí už v administrativě a poradenských firmách...v Česku je míra zneužívání evropských dotací násobně větší než v jiných zemích. Až se to začne vyšetřovat, to bude teprve legrace. Když je za nic pět let, měla by jít spousta účastníků této drogově-dotační jízdy sedět na doživotí. Korupci přece snížíme jedině tím, že budeme méně přerozdělovat, zmenšíme stát, bude méně rozhodovacích pravomocí, méně razítek a méně dotací. Žádné jiné řešení korupce neexistuje."

Tak tohle prohlásil hrdý signatář Lisabonské smlouvy. Jak to, že to tehdy nevěděl? Je stejně falešný jako jeho nejbližší komplic Kalousek, když spolu tu drogově-dotační jízdu provozovali.

Proč by teď měli platit ti, co žádné peníze nezneužili? Kalousek zvládnul už svou vlastní "složenku", kterou poslal občanům ČR, zatím navýšit cca o 30 tisíc korun pro každého. Tak dost!


Zdroj:http://streit.blog.idnes.cz/c/248754/Tak-dost-Kalousku.html
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama