Formaldehyd způsobuje rakovinu, pozor na umělá sladidla

17. prosince 2011 v 12:18 | Viktor Stropek |  Zdraví
Formaldehyd způsobuje rakovinu, pozor na umělá sladidla
Dr. John Briffa | 27.06.11
Súvisiace témy:Dr. John Briffa, rady

Canderel je jedno z umělých sladidel obsahujících aspartam, látku, jejímž trávením může v těle vzniknout karcinogenní formaldehyd. (Velká Epocha)

Agentura Reuters 11. června oznámila, že vláda USA přidala chemikálii formaldehyd na oficiální seznam látek způsobujících rakovinu. Formaldehyd naleznete ve věcech, jako jsou některé plasty nebo balzámovací kapaliny. Co se z článku ovšem nedozvíte, je to, že formaldehyd může vznikat i díky vaší dietě.

Jedním zdrojem formaldehydu je metanol (také známý jako dřevný líh), který může tělo produkovat trávením umělého sladidla aspartamu (značky NutraSweet, Canderel, Equal). Výzkum zveřejněný v červnu 1998 v časopise Life Sciences, který probíhal na zvířatech, ukázal, že konzumace aspartamu v malém množství může vést k hromadění formaldehydu v různých částech těla, včetně jater a mozku.

Kromě toho zjistilo několik studií na lidech, které byly otištěny v časopisech Journal of Occupational Medicine (prosinec 1983), American Industrial Hygiene Association Journal (1982) a Fortschritte der Medizin (1980), že chronické vystavování se formaldehydu na nízké úrovni vede k různým zdravotních problémům, jako bolesti hlavy, únava, tlak v hrudi, žaludeční nevolnost, nedostatek soustředění, záchvaty aj.

I když dlouhodobé studie účinků aspartamu nebyly na lidech dosud provedeny, u zvířat ano. V jedné takové studii z roku 2006 publikované v Environmental Health Perspectives vědci krmili aspartamem krysy ve stáří od osmi týdnů až do jejich smrti.

U krys, které konzumovaly aspartam, bylo zjištěno výrazně větší riziko několika forem rakoviny, včetně lymfomy (nádor lymfatické tkáně, pozn. red.) a leukémie. Zvýšené riziko těchto onemocnění se ukázalo také u nižší hladiny příjmu aspartamu, než je oficiální horní limit pro lidi.

V Evropě se považuje za bezpečnou denní hladinu příjmu 40 miligramů aspartamu na kilogram tělesné váhy, přičemž u krys se zvýšené riziko rakoviny ukázalo již u poloviční dávky.

Instituce, která je v Evropě zodpovědná za stanovení bezpečné hladiny aspartamu, je Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA). Nedávno dva členové Evropského parlamentu obvinili EFSA z nesprávného vyhodnocení vědeckých dat o aspartamu a dokonce ztráty klíčových informací.

Tady jsou dvě věci, se kterými si můžeme být docela jisti:

- konzumace aspartamu zvyšuje vystavování se formaldehydu

- formaldehyd způsobuje rakovinu

Moje rada je, abyste se aspartamu vyhnuli (samozřejmě, pokud vám není jedno, zda rakovinu dostanete nebo ne).

Dr. John Briffa je lékař s praxí v Londýně a autor píšící o výživě a přírodní medicíně. Jeho webové stránky jsou DrBriffa.com

Zdroj: http://www.velkaepocha.sk/2011062717245/Formaldehyd-zpusobuje-rakovinu-pozor-na-umela-sladidla.html
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sexy prom dresses | E-mail | Web | 19. dubna 2013 v 5:10 | Reagovat

Ive been visiting your blog for a while now and I always find a gem in your new posts. Thanks for sharing.
http://www.spelldress.net/wedding-dresses.html

2 Xylitol | E-mail | Web | 3. září 2014 v 14:22 | Reagovat

Dobrý den,

pokud hledáte způsob jak sladit zdravěji, vyzkoušejte xylitol. Xylitol je sladidlo, které se získává z kukuřice a chutná naprosto stejně jako řepný cukr. Xylitol také zabraňuje kazení zubů a čistí ústní dutinu.

Více se o tomto sladidle dočtet na http://brezovycukr.cz

3 Landová | E-mail | Web | 18. března 2015 v 21:49 | Reagovat

Dobrý den,
možností využití náhradních sladidel je dnes mnoho. Například isomalt je sladidlo s přírodním složením a často ho využívají i diabetici. Má spoustu výhod, je to takové univerzální sladidlo. Je ale dražší než běžný cukr http://www.isomalt.cz/kde-sehnat-isomalt/

4 Aneta Sorbitol | 8. dubna 2015 v 17:25 | Reagovat

Dobrý den,
často se zapomíná na velmi používaný sorbitol. Je to sladidlo, stabilizátor a zahušťovadlo, takže použití má opravdu široké. Původně pochází z ovoce, ale vyrábí se také průmyslově. Ve větším množství může být i škodlivý, podívejte se sem http://sorbitol.cz/ kde o něm můžete najít více informací.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama