Nemocná zvířata, nemocní lidé

25. října 2011 v 3:21 | Viktor Stropek |  Zdraví
Nemocná zvířata, nemocní lidé

Salmonelóza, hormony, antibiotika: maso zvířat z konvenčních velkochovů právě tyto baktérie a medikamenty často obsahuje. Následkem je stále více nemocných lidí. Nyní bijí lékaři na poplach.

Prasata uzavřená do obrovských hal velkochovů bez přístupu denního světla. Roštová podlaha, betonové kotce, minimum pohybu, život ve vlastních výkalech, stres, kastrace bez narkózy. Po šesti měsících jatka. Prasnice každý rok uměle oplodňované, sloužící jako porodní automaty uzavřené prakticky celý život v úzké kleci. Při poklesu porodnosti a nízké rentabilitě: jatka.

Vylíhnutá kuřata nacpaná do velkovýkrmen bez přístupu denního světla a čerstvého vzduchu, vylíhnutí kohoutci ihned usmrceni rozemletím zaživa, již po šesti týdnech dosažení jateční hmotnosti. Denní úmrtnost v chovu s počtem 20 000 kusů kuřat: 40-120 zvířat. Nosnice nacpané v klecích o velikosti 3 listu formátu A4, až 300 snesených vajec ročně. Poranění končetin od tenkého drátu klece, jako prevence kanibalismu ucviknutí konce zobáčku bez narkózy.

Uměle oplodňované krávy, život na roštové podlaze a krátkém řetězu, minimum pohybu, denně až 40 litrů mléka, záněty vemene léčené antibiotiky, stres, po čtyřech letech a tisících nadojených litrů mléka jatka. Telata ihned po porodu odebraná matce a umístěná do malého teletníku. Náhražky mléka tvoření umělými vitamíny a sušeným mlékem, izolace, minimum pohybu, po šesti měsících cestka na jatka jako "odpad mléčného průmyslu".

Taková je realita dnešní industriální masové produkce masa, mléka a vajec v České republice. O podrobnostech se chovatelé zvířat jen neradi zmiňují, pro zvídavé zájemce mají připravené na svých velkochovech cedule "nepovolaným vstup zakázán" a pohotové výmluvy v podobě "nebezpečí nákazové situace". Ani zástupci Státní veterinární správy nebo Ministerstva zemědělství výše uvedenými fakty o chovech hospodářských zvířat moc širokou veřejnost neseznamují. Důvod je prostý: prozradit široké veřejnosti praktiky dnešních velkochovů se zvířaty a jatečních provozů znamená riskovat krach následkem opadnutí zájmu spotřebitele o jejich produkty.

Jako reakce na takové tajnůstkářské chování začaly vznikat v západní Evropě (a pochopitelně i v ČR ;-) organizace ochranářského charakteru, jejichž činnost se zaměřovala na odhalování a zveřejňování neutěšených poměrů ve velkochovech zvířat. Aktivisté tak například odhalují například používání ilegálních medikamentů na bázi hormonů a antibiotik urychlujících růst zvířat, týrání zvířat nebo klamání spotřebitelů "kvalitním masem přirozeně chovaných zvířat", ve skutečnosti původem často z těch nejhorších velkochovů. Takto přispívají mimo ochrany zvířat rovněž nemalou měrou k ochraně spotřebitele.

Nyní dostávají ochránci zvířat nečekanou, ale důležitou podporu od lékařských organizací Lichtenštejnska, Lucemburku, Německa, Rakouska a Švýcarska: na mezinárodním zasedání tito lékaři varují před nebezpečími velkochovů zvířat pro člověka: trpí nejenom zvířata, ale jsou nemocní rovněž lidé. Vyskytuje se totiž stále více případů nemocí způsobených baktériemi ze závadného mléka, masa a vajec. Jak říká Franz Allerberger z Institutu pro hygienu na univerzitě v Innsbrucku: "Tento problém se již od šedesátých let ustavičně stupňuje. Klasické nemoci zvířat máme pod kontrolou, zato ale přibývá infekcí způsobených novými původci nemocí - ty jsou dnes častější než dětské nemoci."

Jak také zdůrazňují lékaři ve "Švýcarských lékařských novinách": "Hlavní vinu na vzrůstajícím počtu nemocí způsobených bakteriemi z infikovaných živočišných potravin nesou industriální velkochovy zvířat". Franz Allberger se vyjadřuje ještě jasněji: "Dříve se žádný spotřebitel nemusel obávat salmonelózy. Dnes je většina kuřat touto nemocí infikovaná." Jak lékaři dále zdůrazňují, hlavní vinu na takovém neutěšeném stavu nesou producenti orientovaní na co největší výnosy. "Turbonosnice" s výkonem 300 snesených vajec ročně již není schopna přirozeného rozmnožování, kráva na mléko s denním výkonem 30 litrů musí být nadopovaná krmivem s vysokým obsahem bílkovin. Prasata a kuřata dosahují v rekordním čase jateční hmotnosti. "Turbozvířata" jsou však také zpravidla náchylná k nemocím všeho druhu. Většině původců nemocí se tak v mase z oslabených zvířat podaří dostat i na talíř spotřebitele.

Každé čtvrté prodané kuře obsahuje baktérie salmonelózy. Nedostatečnou kuchyňskou úpravou kuřecího masa nebo vajec tyto baktérie přežívají a u člověka způsobují silné průjmy. Pro děti a oslabené osoby toto může být i smrtelné. V České republice podle odhadů onemocní na salmonelózu tisíce lidí. Campylobacter rovněž v posledních letech postihuje stále více hovězí dobytek a slepice. Zvláště v létě je u nás každá čtvrtá slepice nakažená. V EU je to devět z deseti slepic. Již nepatrné množství campylobacteru vyvolá u člověka průjmem a teplotu. Ročně u nás onemocní rovněž tisíce lidí. Escherichia Coli je název pro nejnovějšího a nejvíce nebezpečného původce nemocí: způsobuje silné až krvavé průjmy. Podle odhadů u 5-10 % nakažených osob selhávají ledviny. Původci této nemoci žijí hlavně ve střevech hovězího dobytka. Jak se shodují odborníci, pouze 10-20 % případů nakažení Escherichia Coli je rozpoznáno a nahlášeno.

Velkochovy zvířatům oslabují imunitní systém. To je způsobeno stresem z nedostatku místa v halách, minimem přirozeného denního světla a čerstvého vzduchu. Pro viry a baktérie je takové prostředí rovněž ideální na množení. I dlouhé transporty zvířat přispívají k této neutěšené situaci: zvířata jsou často znečištěna výkaly obsahujícími různé zárodky nemocí. Lékaři rovněž apelovali na Evropskou komisi i jednotlivé vlády, aby místo několikadenních mezinárodních transportů podporovali pouze transporty lokální, a to pouze k nejbližším jatkám. Ostatně tohoto ochranářské organizace požadují již roky.

Průmyslová velkoprodukce zvířat však neznamená jen problém s infekcemi. Vede také k velkému riziku pro člověka: lékaři nemohou efektivně tyto infekce léčit. Zdravotnická organizace WHO a lékařské organizace vyjadřují znepokojení nad ztrátou účinnosti mnoha antibiotik, protože producenti používají podobné léky pro zvířata jako lékaři pro pacienty v humánní medicíně. Čím častěji chovatelé zvířat používají na léčbu nemocí antibiotika, tím rychleji se původci nemocí stávají odolnější. Následky mohou být fatální: pokud se člověk nakazí infekcí pocházející ze znečištěného masa, mléka nebo vajec, žádné antibiotikum mu nepomůže. Toto může být smrtelné zejména pro starší a oslabené osoby. V Dánsku tak minulý rok zemřela žena následkem nakažení salmonelózou, protože u ní nezabralo žádné antibiotikum.

V Evropě existují prozatím dvě země, kde je přidávání antibiotik do krmiva jako "stimulátorů růstu" zakázáno: Švédsko a Švýcarsko. Ostatní země žádné zákazy nevydaly. Bohužel antibiotika nejsou jediným problémem. V mase lze prokázat stále ve větší míře zbytky hormonů. Zvířata s jejich pomocí rostou rychleji, čímž přinášejí více zisku. Zda jsou zbytky hormonů pro člověka nebezpečné nemohou vědci vyloučit.

Jediným možným řešením, jak uchránit spotřebitele před nebezpečím číhajícím v potravinách živočišného původu, je návrat k přirozenému, nestresujícímu chovu zvířat s dostatkem slunce, čerstvého vzduchu, kvalitního přirozeného krmiva a respektem vůči potřebám zvířat. Že je to možné, dokazuje například Švédsko, kde přirozeně chovaná zvířata nepotřebují žádné medikamenty, jsou zdravá a výskyt baktérií odolných vůči antibiotikům, salmonézoy nebo campylobacteru je výjimečný. Bude však záležet na spotřebiteli, zda bude ochoten připlatit si za kvalitní produkty, protože velkochovy zvířat jsou přímým následkem jeho touhy po co největším množství masa, mléka a vajec za co nejnižší cenu. Proto je i prvním logickým krokem pro naplnění tohoto cíle snížení konzumace potravin živočišného původu: není totiž možné pro všechny produkovat skutečně kvalitní a přirozené potraviny z industriální velkovýroby.


Zdroj: http://ohz.cz/ohzold/old_web/Klamani/nemocnazv_nl.html
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama