Lidé z celého světa protestují proti chamtivým politikům a finančníkům

15. října 2011 v 19:46 | Viktor Stropek |  co se dějě v trávě?
Lidé z celého světa protestují proti chamtivým politikům a finančníkům

Po celém světě vypukly v sobotu demonstrace, na kterých lidé protestují proti vládním škrtům a nemravnému chování velkých finančních korporací. Akce s názvem Jednotně za změnu světa (United for Globalchange) se koná v 951 městech.
Řekové se přidali k celosvětovému protestu
Dnes 16:54
(Aktualizováno: 18:02 )

Protestuje se od sobotního dopoledne i v centru Prahy. Zhruba 200 až 300 demontrantů se vydali v průvodu k Úřadu vlády a na Pražský hrad. "Chceme zejména upozornit na to, že v České republice neexistuje občanská společnost," řekl jeden z organizátorů Luboš Rypka.

Nelíbí se mu například, že v Česku nemají dostatečnou váhu občanská hnutí. Při prohlášeních pak protestující vyjádřili nesouhlas s tím, aby kabinet dotoval banky na úkor daňových poplatníků a bral lidem sociální a politická práva. "Málokde dává vláda najevo lidem takové pohrdání jako v České republice," zaznělo například před úřadem vlády.


Lidé nespokojení s vládními škrty se sešli v Praze.V centru Říma se podle AFP sešly desetitisíce lidí, kteří začali poklidně demonstrovat proti sociální a ekonomické nerovnosti doma a ve světě. Skupinky převážně maskovaných násilníků přitom v místě průvodu rozbíjely výlohy bank a zapalovaly auta. Podle Reuters poškozovaly i místní obchody.

Nebyla zatím hlášena žádná zranění. Bez nich se obešlo i páteční řádění protestujících studentů, kteří v Miláně vnikli do sídla investiční banky Goldman Sachs v Miláně a nechali na jejích stěnách nenávistné vzkazy pro italského premiéra Silvia Berlusconiho.Zdroj: http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/247551-lide-z-celeho-sveta-protestuji-proti-chamtivym-politikum-a-financnikum.html
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama