Ještě dříve než koupíte levné drůbeží maso...

25. října 2011 v 3:11 | Viktor Stropek |  Zdraví
Ještě dříve než koupíte levné drůbeží maso...

Je to již 50 roků, co se výzkumníci v oblasti genetiky a plemenitby zvířat začali zaměřovat na "výrobu" šlechtěných řad zvířat, zvláště na produkci vajec a masa. Vytvoření takzvaných "brojlerů" bylo prezentováno jako velký úspěch na poli zemědělské produkce, avšak pro zvířata s těžkými následky: krátkým životem, slabým srdcem a poničeným tělem. Brojleři dosahují jateční hmotnosti v rekordně krátké době - během pěti týdnů. Výzkumníci zjistili, že u těchto zvířat bylo právě při selekci a šlechtění s cílem vysokých hmotnostních přírůstků zničeno centrum v mozku řídící pocit sytosti. Toto má za následek, že zvířata přijímají potravu dále, i když by za jiných okolností byla již nasycena. Tímto se dostalo řízení příjmu potravy mimo kontrolu a brojleři denně sežerou několikanásobně větší množství potravy, než jejich vrstevníci určení pro snášení vajec.

Takové enormní přírůstky na hmotnosti mají i další, dosud málo probádané, anomálie u zvířat. Jedná se především o rozmnožování těchto zvířat a s tím spojené problémy. Zvířata určená na porážku mohou zcela podle libosti žrát, zatímco se zvířatům určeným pro další chov nasazuje přísná dieta, protože přetučnělá zvířata ve výkrmu jednak ztrácí schopnost rozmnožování, ale často se také přejí až k smrti.

Šlechtění brojlerů s cílem co nejvyššího denního přírůstku hmotnosti se velice negativně projevilo na kvalitě kostí. Kostra zvířat v žádném případě nemůže držet krok s rychlým přírůstkem tělové hmoty, což vede k nejrůznějším poškozením končetin a kostí všeobecně. Až 70 % zvířat trpí v této souvislosti nejrůznějšími problémy. Další problém u zvířat představuje oslabené srdce, srdeční oběh a plíce. Vinou extrémního hmotnostního přírůstku až dvě třetiny zvířat umírají následkem mrtvice. Také při nakládce a transportu na jatka často selhává srdce a srdeční oběh. Na konci výkrmu se většina brojlerů prakticky nemůže pohybovat a 80-90 % zvířat apaticky sedí na silně vlhké podestýlce plné výparů z amoniaku.

Návštěva výkrmny brojlerů je pro nezúčastněného člověka velice nepříjemným zážitkem: za zvukotěsným sklem můžeme vidět halu plnou zvířat namačkaných těsně vedle sebe. Slunce nahrazuje umělé osvětlení, vzduch je zde vháněn přes ventilační systém. Vše zcela automatizované. Zaměstnanci vykonávají každodenní obchůzku, aby posbírali v hale uhynulá zvířata. Brojleři jsou extrémně citliví na vnější podněty; silnější hluk, rychlý pohyb nebo blesk fotoaparátu stačí k vyvolání lavinově se šířící paniky mezi zvířaty s rizikem následné smrti ušlapáním.

Není jednoduché určit vinu na tomto týrání zvířat. Mimo šlechtitelů a producentů jsou na vině také reklamní agentury najaté zemědělskou lobby, které spotřebitelům nabízejí klamavě kuřecí maso coby zdravé a chutné, ale i jako alternativu k masu hovězímu po proběhlých skandálech s BSE. Vyzýváme spotřebitele: bojkotujte nabídky levného kuřecího masa z těžce týraných brojlerů!


Zdroj: http://ohz.cz/ohzold/old_web/Klamani/brojleri.html
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama