Výhrůžky firem přidávajících chemii do potravin.

10. září 2011 v 18:58 | Viktor Stropek |  Chemie v jídle
předseda OS Zdravá potravina

Dobrý den,
rád bych se s vámi podělil o zajímavé události z poslední doby, které se dějí kolem webu www.chemievjidle.cz. Kontaktovalo nás již několik výrobců, někteří slušně, někteří výhružně a někteří přes své velmi dobře placené právníky. Vždy se jedná o stejnou věc - vyřazení jejich produktu z naší databáze potravin a vždy se jedná potravinu, která má vysoké skóre. Kupodivu nikdo z výrobců potravin bez "éček" takový zájem neprojevil :-)
Neprovozujeme naše stránky abychom se s někým soudili a ani nemáme k dispozici přeplacené právníky. Naším cílem je shromažďovat dostupné informace a ty pak prostřednictvím našich stránek předávat dál.
Bohužel abychom předešli dalším právním výlevům některých výrobců, tak u potravin již nebudeme uvádět jejich skóre, pokud má hodnotu vyšší než 2. Vím, že tato informace pro naše návštěvníky byla nejvíce přínosná, hlavně pro možnost rychlé orientace.
Dokud ale nepřijdeme s jiným uspokojivým řešením, nebude se skóre u výše zmíněných potravin zobrazovat. Zákon bohužel vnímá "éčka" a potraviny černo-bíle, tedy buď je něco povolené nebo zakázané. Ale co je v životě černo-bílé ? U éček to podle mého názoru platí dvojnásob.
Budu moc rád, pokud v této diskusi připojíte vlastní názor, nápad či radu nebo nám můžete napsat na info@zdravapotravina.cz.


Zdroj: www.chemievjidle.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hektor | E-mail | 19. února 2014 v 23:32 | Reagovat

vybodnete se na ty voly co vyhrozujou vubec si je nevsimat jsou to nase stranky a musim pochvalit velice dekuji za prinos informaci

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama