Starý chléb přimícháván do nového chleba, klidně plesnivý

10. září 2011 v 19:43 | Viktor Stropek |  Zdraví
Starý chléb přimícháván do nového chleba, klidně plesnivý

Přišel mi další podnět od čtenáře či čtenářky na téma chléb a jeho přidávání do nově pečeného chleba.

Text: dobrý den, v části o pečení chleba je ještě podstatné, že pekárny odebírají zpět neprodaný chleba ze suprmarketů a rozemílají ho do mouky. Tuhle informaci mám od člověka,který učí na potravinářské škole.

Ano, je to skutečně tak. Starý chleba je po odebrání ze supermarketů skutečně rozemílán a přidáván do pečivové směsi (pozor, ne mouky!), kde se zaužitkuje. A protože ten proces pár dní trvá a přitom záruční lhůta ke spotřebování chleba bývá 24 hodin, tak jej tam klidně pomelou i plesnivý.

Když jsem byl malý, doma jsme vždy starý chleba a rohlíky dávali slepicím, praseti a další zvířeně. Byl určen ke zkrmování, nikoliv pro výživu lidí.

Moderní směsi na výrobu pečiva jsou prostě high-tech. Emulgátory podporují zpracování těsta strojem - vše musí být akorát, jinak se stroj zadře a pokazí se. Logicky. Přidané enzymy z plísní odbourávají škroby a a změkčují těsto, fosfáty řídí velikost pórů, lipoxygenasy bělí toastový chléb doběla, tmavé barvivo propůjčí světlé mouce punc celozrnosti, kyselina askorbová nahrazuje kynutí těsta, prekurzory hnědnutí dodávají křupavou křehkost a aromatické prekurzory propůjčují pečivu lákavou vůni.

Ona ta vůně čerstvě upečeného pečiva nemusí být z čerstvě upečeného pečiva, ale také z generátoru pečivové vůně. Taková voňavka pro housky.

Závěr:
Buď si kupujte chléb ze zdravé výživy a ptejte se jak a z čeho je vyráběn, hlavně jak. Nebo si za 2-3 tisíce kupte pícku a chleba si pečte, udělá se sám podle načasování. Kvásek si můžete relativně jednoduše pěstovat v lednici.


Zdroj: http://www.hubnuti-nadymani.com/stary-chleba-je-rozemilan-a-pridavan-do-noveho.html
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 panel | 26. ledna 2019 v 18:03 | Reagovat

Prosim vas a nejaky zdroj k uvedenym tvrdeniam o miesani toho stareho chleba, nemate?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama