Americký sen – drsný animovaný příběh o vzniku americké centrální banky Fed

10. září 2011 v 12:13 | Viktor Stropek |  EkonomikaMyslíte, že se Vás masivní tištění peněz Fedem netýká? Myslete 3x.

1) Tisknutí peněz americkou soukromou centrální bankou nás Čechy stojí desítky miliard korun ročně, protože Česká národní banka drží zhruba 600 mld. Kč v dolarech a eurech jako devizové rezervy. Pokud dolar nebo euro ztratí 10 procent na své hodnotě, tak Česká národní banka ztratí 60 mld. Kč (6000 Kč na občana), což není nic neobvyklého. Takto systematicky platíme každý rok globálním banksterům obrovské výpalné.


2) To, že neuhradíme svoje zahraniční dluhy z našich devizových rezerv nás stojí dalších 10 miliard korun ročně.

Citace Petra Macha z přednášky - Jak vyrovnat státní rozpočet bez zvyšování daní:

"Stát na jedné straně dluží bilion korun a platí z tohoto dluhu 6% úrok. Na druhé straně vlastní dluhopisy cizích států (v úschově u ČNB v podobě tzv. devizových rezerv) a inkasuje z nich 3% úrok. To je hloupost stejná, jako kdyby člověk chtěl koupit byt za milion, dal milion korun do banky za 3 % a vzal si hypotéku za 6 %.

Navrhuji tedy udělat "dluhový swap". Konkrétně - české dluhopisy ve výši 180 miliard korun denominované v cizí měně splatit výnosem z prodeje cizích dluhopisů držených Českou republikou ve výši 180 miliard korun. Protože by šlo o obchod v cizích měnách, neměla by tato operace žádný vliv na kurz koruny. Stát by snížil státní dluh o 180 miliard korun a ušetřil by na úrocích ročně 10 miliard korun.

Podotýkám, že tyto cizí dluhopisy, které stát drží, nakoupila ČNB za nově vytištěné peníze v uplynulých dvaceti letech a zaplatili jsme je my všichni formou klesající kupní síly peněz."

3) Měnová politika FEDu je jednou z hlavních příčin světové finanční krize. Politika peněz "zdarma" po roce 2001 nafoukla obrovskou finanční bublinu, která ještě ani zdaleka nestačila splasknout. Jak říkal již Thomas Jefferson:

"Pokud Američtí lidé někdy dovolí, aby soukromé banky ovládaly záležitosti jejich peněz, nejprve inflací a poté deflací, banky a korporace, které kolem nich vyrostou, jim budou zabavovat jejich majetek, až se jejich děti jednoho dne probudí bez domova. A to na samotné zemi, kterou jejich otcové dobyli!"

Je euro rešením?

1. Není, protože ho ovládají ty samé finanční skupiny jako Fed.
2. Není, protože Evropská centrální banka začala také masivně tisknout peníze, aby zachránila krachující trh s evropskými dluhopisy, takže se dá také očekávat vysoká inflace i v eurozóně.

Co je řešením?
Uvědomit si, že globální měnový systém je ovládán skupinou darebáků.
Zachovat si českou korunu a vystoupit z EU.
Zaplatit, co nejvíce zahraničních dluhů z devizových rezerv a zbytek devizových rezerv uložit do zlata jako to dnes chystá třeba Čína.
Vystoupit z Mezinárodního měnového fondu, protože nás to stojí další miliardy.
Nevolit takové politiky (např. TOP09, ODS, ČSSD, KSČM), kteří za zády voličů budou posílat peníze do krachujících evropských ekonomik, jako se to již stalo s Irskem a Řeckem.
Připravit se nákupem zlata na možný totální světový finanční kolaps.

Knihovna Klubu Reformy.cz k tématu:
Filip Hendrych - Okolnosti zrodu centrální banky v USA (bakalářská práce)
Vít Jedlička - Devizové rezervy (bakalářská práce)
Ron Paul - End the FED
Edward Griffin - Creature From Jekyll Island (video)Zdroj. reformy.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama