na vznik rakoviny má vliv to, co lidé jedí a pijí

3. srpna 2011 v 22:55 | Viktor Stropek |  Zdraví
Časté pití nápojů sycených kysličníkem uhličitým prý může zvýšit riziko rakoviny jícnu, což je nemoc mající většinou fatální důsledky. K tomuto závěru dospěla studie předložená na nedávné konferenci odborníků na rakovinu v New Orleansu; její účastníci zopakovali, že na vznik rakoviny má vliv to, co lidé jedí a pijí.

Tým indických vědců zjistil jasný vztah mezi zvýšenou spotřebou sycených nápojů v USA v posledních 50 letech a dokumentovaným nárůstem rakoviny jícnu. Z dat, která získal od amerického ministerstva zemědělství, vyplývá, že spotřeba nápojů sycených kysličníkem uhličitým vzrostla od roku 1946 do roku 2000 o více než 450 procent. Počet případů rakoviny jícnu se u bílých amerických mužů zvýšil za posledních 25 let o více než 570 procent.

Rakovina jícnu byla v roce 2003 diagnostikována u 13.900 amerických mužů a žen, z toho více než 10.000 byli muži. Podle údajů americké společnosti pro rakovinu většina z nich nemoci podlehla.

Počet případů rakoviny jícnu údajně jasně kopíruje nárůst spotřeby sycených nápojů. Vědci připouštějí, že to může být do určité míry náhoda, a dodávají, že tu hrají roli zřejmě i biologické základy. Perlivé nápoje vedou k rozšiřování žaludku, což následně způsobuje, že se obsah žaludku může dostat do jícnu (pálení žáhy, odborně reflux). Reflux pak vede k rakovině jícnu. Vědci prý objevili podobné trendy i v dalších zemích; kde spotřeba sycených nápojů přerostla určitou míru, zvýšil se počet případů rakoviny jícnu.

Český onkolog Luboš Petruželka ČTK řekl, že rakovina jícnu je méně častá a její výskyt v Česku se nezvyšuje. Vliv na vznik zhoubného nádoru horní části jícnu má především kouření a konzumace alkoholu. Vývoj karcinomu v dolní části jícnu je ovlivňován spíše složením stravy, nevhodné jsou zejména uzeniny a grilované maso. V ČR nikdo souvislost mezi pitím sycených nápojů a rakovinou zatím nezkoumal. Také hypotézu indických vědců bude třeba teprve ověřit, dodal Petruželka.


Další studie zase prokázaly potenciální příznivý účinek pití kávy a dalších nápojů obsahujících kofein u lidí s vysokým rizikem jaterních problémů. Vědci z ústavu pro výzkum cukrovky a nemoci ledvin v Massachusetts testovali skupinu lidí s vysokým rizikem jaterních problémů. Zjistili, že ti, kdo konzumovali více kofeinu, měli méně problémů s játry. Do výzkumu zapojili 5944 dospělých s vysokým rizikem poškození jater kvůli nadměrné spotřebě alkoholu, prodělané infekční žloutence, zatížení organismu železem nebo obezitě. Dodávají ovšem, že je třeba pokračovat dále ve výzkumu.

Zdroj: http://www.koloidnemineraly.sk/?Piti-perlivych-napoju&id=58
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama