Komentáře k Bátorově kauze

24. srpna 2011 v 4:14 | Viktor Stropek |  co se dějě v trávě?
pozn.Wiky: článek který vyjadřuje názory kreré zastávám a prakticky bezchybně popisuje stav celé věci..... rozhodně sem patří a autorovi děkuji :)Bolševické manýry Schwarzenberga aneb už zase posílají do skladů"Jde o to, aby člověk s jeho názory nebyl na takové pozici. Ať třeba na ministerstvu školství řídí sklad tužek, ale zrovna personální oddělení, to je moc." Věta jako vystřižená ze slovníku schůze komunistických kádrováků. Problém je, že to není citát nějakého bolševika z padesátých, šedesátých nebo sedmdesátých let bývalého století, ale slova předsedy parlamentní strany, ministra zahraničních věcí a člena Vlády České republiky, která jsou stará 24 hodin, na adresu úředníka Bátory.

Komunisté posílali za jiné vidění světa v lepším případě do hutí, dolů, kotelen a skladů. Po roce 1989 jsme si většina z nás přála, aby se doba, kdy bude někdo rozhodovat o pracovním zařazení podle toho, jak kdo smýšlí, už nikdy nevrátila. Přáli jsme si, aby o pracovním zařazení rozhodoval pouze a výhradně pracovní výkon. Přáli jsme si svobodu slova a svobodu přesvědčení, jejichž projev se už nikdy nestane důvodem nějaké perzekuce.

Uběhlo dvaadvacet let. Máme rok 2011 a jeden z nejvyšších představitelů politické moci sděluje: "Zkuste na ministerstvo školství strčit nos a uvidíte, proč jsem to řekl. Kdyby to byl účetní na ministerstvu zemědělství, tak proti tomu nic nemám. Zrovna s těmi názory na školství, to nejde. To je jako kdybych ustanovil známého pedofila ředitelem dívčí školy. Chcete-li, ohrožuje to mravnost politiky."

Jsem nadále přesvědčen, zejména po nejnovějším projevu bolševického smýšlení Karla Schwarzenberga, že na mravnosti české politiky není co ohrozit. Žádná neexistuje a to nikoli kvůli lidem, jako je nějaký Ladislav Bátora. Není třeba chodit nikam daleko - politickou mravnost v této zemi už dávno znásilnili a zprzněnou odhodili stranou lidé, jako je například Schwarzenbergův místopředseda Miroslav Kalousek.

Svoboda slova a projevu se zkrátka toleruje pouze za předpokladu, že je v předem stanovených mantinelech, nevybočuje ze schváleného hlavního proudu a nedostali jste se s ní příliš vysoko, kde jste vidět. Ti nahoře by si však měli dávat hodně velký pozor na chybu. Stále aktuálnější je totiž otázka, jak silný je ten oficiální proud a zda je v hlavách občanů opravdu ještě hlavní...

Kalousek, Schwarzenberg a Sobotka vs. Bátora aneb o meření penisů

Poznal jsem ho osobně, ovšem ani mé přesvědčení, že nemá na to, aby něco opravdu řídil, mi nebrání se za něj postavit v době, kdy se k Ladislavu Bátorovi jiní chovají jako prasata. Zejména ne v okamžiku, kdy jsou mezi nimi Karel Schwarzenberg, Miroslav Kalousek nebo Bohuslav Sobotka.

Neshodnu se s Ladislavem Bátorou na řadě věcí a víme to oba. Myslím si o něm, že přemíra škol a v nich získané jistě bohaté teoretické znalosti mu v kombinaci s obrovskou dávkou jím prosazovaného formalismu komplikují pracovní praxi v životě a rozhodování v reálném čase. Ostatně jak počet pracovních angažmá a způsoby loučení, tak přestupy mezi politickými stranami hovoří za vše. Jenže problém "Bátora" není problémem jednoho člověka, ale principiálním problémem celé naší politické scény. Nejde o Ladislava Bátoru, ale o svobodu slova a o způsob zaměstnávání ve státní správě. Už z principu by mi nevadilo, kdyby se do něj opřeli z důvodu špatného pracovního výkonu, neplnění zadání práce nadřízeným nebo třeba zneužití postavení k obohacení. Nic z toho však důvodem nebylo. Oficiálním důvodem jsou slova. Slova Ladislava Bátory, která říká, a která například na adresu Karla Schwarzenberga napsal na svém profilu na Facebooku.

Podle Kalouska je Bátora "rasista a nácek". Schwarzenberg prohlásil, že "První: na školství v demokratické republice nemá člověk s názory pana Bátory co dělat. Tečka. A druhá je čistě formální. Úředník, který je svázán zvláštní loajalitou ke státu, se nemůže vůči ústavnímu činiteli chovat jako normální občan." Své dnes přidal i Bohuslav Sobotka, když prohlásil: "Kdyby se na úředníky v takto vysokých pozicích kladly standardní nároky, jako se kladou v civilizovaných zemích, tak by se pan Bátora nikdy nemohl do této pozice dostat."

Takže milí jmenovaní, je načase Vám připomenut kus Vaší vlastní historie:

1. Byl jste to Vy, Miroslave Kalousku, kdo poprvé v novodobé historii České republiky vztyčil prostředníček na parlamentní půdě na adresu jinak smýšlející osoby. Byl jste to Vy, mimo desítky podobných příkladů, kdo označil jinými zvoleného poslance za "arogantního psychopata", koaličního poslance "za blba s malým IQ", viceprezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu nazval "mimořádně bolševickým exposlancem" a "malou zrůdičkou". Byl jste to Vy, netušíc, že je puštěná kamera, kdo jako dlouholetý představitel vrcholné politiky, který by měl jít národu vzorem, mluvil na adresu lidí v okolí při rozhovoru o "hovnech" a "kokotech".

2. Jste to Vy, Karle Schwarzenbergu, kdo jako šéf naší diplomacie používá na všechny světové strany podobný slovník jako Bátora a to někdy dokonce i na adresu politických představitelů jiných zemí. Za současnou politickou kulturu určující považuji Vaši větu na adresu Víta Bárty při provalení jeho plánu na privatizaci politiky: "Ten pitomec to napsal, ostatní si to myslí." Už vůbec se s Vámi neshodnu na tom, že člověk v úřadu přestává být vůči ústavním činitelům normálním občanem. To si jen politici zvykli na to, že mohou své podřízené s titulu své získané moci vydírat, přičemž úředníci raději mnohdy drží hubu a krok aby nepřišli o práci. Osobně se navíc domnívám, že Váš oficiální souhlas a aktivní prosazování humanitárního bombardování škodí České republice tisíckrát víc, než cokoli jiného - natož snad nějaký Bátora školství, které je prolezlé zhoubným multikulturalismem v osnovách už od základní školy kvůli lidem, jako jste Vy.

3. Bohuslave Sobotko, dovolím si volně parafrázovat Vaši výše uvedenou větu. "Kdyby se na politiky v takto vysokých pozicích kladly standardní nároky, jako se kladou v civilizovaných zemích, tak byste se nikdy nemohl do sněmovny dostat."

Vážení, běžte si své penisy měřit jinam, než na jednání vlády (nebo sněmovny), která má úplně jiné starosti, když systematicky neplní své vlastní programové prohlášení. Za přeměřování penisů si ani jednoho z Vás neplatíme.

20.08.2011 František Matějka

Zdroj: http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2011082201
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama