Facebook skončí? Už 5. listopadu!

12. srpna 2011 v 11:29 | Viktor Stropek |  co se dějě v trávě?
Praha - Pátého listopadu navždy skončí sociální síť Facebook, vyhrožuje skupina hackerů s názvem Anonymous. Ohlásili to ve videu, které koluje po internetu. A přihlédneme-li k útokům, které už mají tito hackeři na kontě, nelze to brát na lehkou váhu. Informuje o tom TÝDEN.cz.


Anonymous už se postarali o útok na internetový obchod Amazon a na další významné firmy a důležité finanční či vládní instituce. Mimo jiné nakradli data od MasterCard, Sony, policie v USA a ve Španělsku či od NATO.

Nyní se chystají na Facebook, protože prý ohrožuje své uživatele a dostatečně nezabezpečuje jejich osobní údaje. "Vše, co na Facebooku zveřejníte, na něm již navždy zůstane, i když vymažete svůj účet," varuje v prohlášení počítačově upravený hlas.

Tvrdí, že největší sociální síť světa toho o lidech mnohdy ví víc než jejich vlastní rodina. K tomu dodávají, že Facebook své uživatele špehuje a citlivá data o nich poskytuje dalším subjektům - například bezpečnostním agenturám.

"Některé z nich spolupracují s autoritářskými režimy, jako jsou Egypt či Sýrie," tvrdí hackeři.

Někteří členové skupiny Anonymous byli v červnu pozatýkáni v Turecku a Španělsku. Ovšem zbytek pokračuje vesele dál a nedá se odradit. Proto celému světu vzkazuje: "Připravte se na den, který vejde do historie, 5. 11. 2011."

Zdroj: http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/internet/32171-facebook-skonci-uz-5-listopadu/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama