Dokument o 11.9.2001 od News Corp

28. srpna 2011 v 19:20 | Viktor Stropek |  9/11 truth
Dokument o 11.9.2001 od News Corp., která vlastní National Geographic, se více zajímá o pocity než o fakta
9/11
Téměř každý Američan, který měl to neblahé potěšení sledovat kanály vlastněné News Corporation Ruperta Murdocha, Fox News, si povšiml jeho nekonečné podpory Bushově administrativě a pseudo-konzervativní politice obecně.


Bush a ti nejmodernější američtí "konzervativci" a "Republikáni" jsou urážkou pravého významu těchto pojmů, to je ale samo o sobě úplně jiný příběh. Dokument od National Geographic by se měl podle Daily Caller vysílat v neděli 28. srpna, dva týdny před 10. výročím té tragické události z 11. září 2001.


Producent tohoto díla Peter Schnall nemá žádný problém přiznat, že pojednání těchto událostí naprosto pomíjí fakta ve prospěch toho, jak to George W. Bush "cítil", jako kdyby pocity Bushe juniora měly nějaký dopad na ty události i na hrubé narušení svobody a demokracie, které následovalo.

Pro jakoukoliv racionální osobu by neměly mít pocity bývalého presidenta Spojených států větší důležitost než pocity vaše nebo moje.

Také je pravděpodobné, že většina Američanů si uvědomuje, že pocity by nikdy neměly mít navrch nad fakty, zvláště když jde o významnou událost, která utvářela v uplynulém desetiletí geopolitiku.

Ovšem Murdochova News Corporation a její pobočky dává přednost hře na srdeční strunu a zabývání se pocity místo chladných tvrdých faktů. Člověk by mohl doufat, že když se zabývají touto otázkou, tak by tu svou agendu mohli položit stranou, člověk by si ale lhal do vlastní kapsy, kdyby tomu věřil.

Dokument je poskládaný výhradně z Bushových odpovědí na Schnallovy otázky a význam je údajně apolitický.

Schnall, který tento dokument skládal ze dvou dnů toho nejcennější z rozhovorů s George W. Bushem, řekl: "Není v tom žádná politika, žádná agenda, jelikož si vzpomínal, co se ten den dělo. To, co slyšíte, je osobní příběh muže, který byl zrovna naším presidentem."

Vypadá to, že tento dokument je po okraj naplněn lží, dezinterpretací a klamy k udržení té falešné bajky o "Válce s terorem" a oficiální verze o 11.9, která je děravější než Kaddáfího areál v Tripolisu.

Jedna z největších lží, nacpaná do tohoto dokumentu (ať je toto označení jakkoliv nepřesné) byla odhalena v článku v Daily Caller, na nějž je odkaz výše, co píše o tomto brzy odvysílaném filmu.

"Změnilo to mé presidentování," vysvětluje Bush. "Přešel jsem z toho, být presidentem, co je primárně zaměřený na domácí otázky, na válečného presidenta - což je něco, co jsem nikdy nepředpokládal, a ani jsem tím nikdy nechtěl být."

To je vyložená lež a skutečnost, že tenhle důkladně vyvráceny klam pořád ještě protlačují, nemá daleko k urážce.

Bush ve skutečnosti už měl narýsované plány, jak začít globální válku proti Al Kaiídě, už ve dnech před útoky z 11. září. Jasně válku předpokládal a zjevně se vyžíval v roli válečného presidenta.

Dokument rovněž dále protlačuje tu vykřičenou lež, že George W. Bush a jeho kámoši ve Washingtonu si nebyli vědomi možnosti tohoto útoku.

Tohle, stejně jako ta vykřičená lež, že Bush neusiloval o vstup do války, bylo už také důkladně vyvráceno, a to i mainstreamovými médii!

CBS v roce 2009 hlásila, že Bush opravdu věděl, že existuje reálná možnost, že al Kaiída unese letadla.

V pokusu o zlehčení škody, jakou tato zpráva způsobila, bývalý mluvčí Bílého domu Ari Fleischer řekl, že: "ačkoliv presidentovi Bushovi rok před tím v létě řekli, že bin Ládin a síť al Kaiída, by mohli unést letadla, tak dokud se tento útok neuskutečnil, tak si myslím, že je poctivé říci, že nikdo tohle použití letounu jako sebevražedné bomby nebral vážně."

Při tom je dost zajímavé, že National Reconnaissance Office čili NRO ve skutečnosti plánovala na ten den 11. září cvičení, při němž se mělo s letounem narazit do jedné budovy. Údajně nemělo jít o nácvik teroristického útoku, nýbrž o simulaci neštěstí.

Když se to takhle řekne, není to trochu divná shoda okolností, když NRO plánovali cvičení, které se materializovalo jako události 11.9?

Navíc, není přinejmenším pozoruhodné, že let 77 American Airlines (letoun, který údajně narazil do Pentagonu) vzlétl jen 50 minut před tím, než mělo to cvičení začít?

Teď nejsem v žádném případě dogmatickým "Pavdomilcem o 11.9" v tom smyslu, že jsem přesvědčen jen o jedné věci: v oficiální verzi o událostech toho dne zůstává příliš mnoho nezodpovězených otázek. Nejsme v žádném případě vyznavačem žádné specifické "konspirační teorie", která se tento den pokouší vysvětlit, jelikož jsem nikdy neviděl žádné nezvratné důkazy, které by nějakou podpořily.

Považuji ovšem za nemožné spolknout tu oficiální historku a přinutit se ignorovat tucty nezodpovězených otázek a děr v oficiálním vysvětlení toho dne.

Jako mnoho jiných Američanů nikdy na ten den 11. září 2001 nezapomenu. Také ale odmítám, aby se vzpomínky na ty první záchranáře a nevinné oběti, kterým ten den vzali život, poplivaly takovými jako je George W. Bush, který až do dnešních dnů 11.9 zneužívá jako nějaký politický fotbal.

Ten článek v Daily Caller mě dost nadzdvihnul a udělal to pravděpodobně s mnoha čtenáři. Bral jsem to jako hluboce osobně urážlivé, když jsem viděl George W. Bushe, jak ještě věří, že Američané jsou pořád dost imbecilní, že si projdou všechna ta fakta a sežerou jeho verzi.

Peter Schnall zjevně se mnou nesdílí mé přesvědčení, jelikož se pokouší podvracet pravdu tvorbou srdcervoucího dramatu, které bude dobře přijímáno. Jako Američan jsem znechucen, když musím přiznat, že k nám patří i Schnall, co zneužívá smrt tisíců Američanů, aby posloužila jeho vlastní agendě.

Stejně jako Schnall i Bush svatokrádežně zneužil vzpomínku na všechny ty, kdo ten den zemřeli, aby z 11. září vytloukl podporu pro podvodnou válku v Iráku s hrozbu nepředstavujícím Saddámem Hussainem.

Během pouhých hodin toho útoku začala Bushova administrativa rychle spřádat plány na útok na Irák i přes fakt, že Saddám Hussain do událostí 11.9 nebyl vůbec nijak zapojen.

Hussain dokonce ani neměl s al Kaiídou žádné vazby, ale tohle samozřejmě Bushe a jeho kámoše nezastavilo, aby si za využití smrti těchto tisíců Američanů nenahrabal.

Věřím, že se na ten den musíme ohlédnout kritickým zrakem. Musí nás rmoutit smrt těch tisíců, přitom ale nesmíme připustit, aby nás manipuloval vojensko-průmyslový komplex, který jejich tragédie zneužil, aby ospravedlnil vraždu milionů v zahraničí.

Dokumenty jako tenhle jsou pokusem v pokračování těch falešných bajek a v nucení Američanů, aby poskytovali nehynoucí podporu pro jejich ilegální a zbytečné válečnictví ve jménu svobody a demokracie.

11.9 ve skutečnosti vrhlo na svobodu a demokracii v Americe a údajně ve velké části světa smrtelnou kletbu. Než si to uvědomí více Američanů, tak nás budou nadále zavlékat do konfliktů a zavlékat do dalších černých děr dluhů v režii té elity.

Zajedno odmítám, aby se moje země změnila z toho, co mělo být pro svět majákem míru a naděje, na maják nenávisti, útlaku, korupce a vražd, jehož by se svět měl děsit.

Jedině když vykřičíme Schnalla a další, kteří zkouší podvracet pravdu jak na běžícím pásu, můžeme triumfovat a ukázat světu, že ještě existuje mnoho Američanů, kteří ví, co se opravdu děje, a odmítají být toho součástí.

AKTUALIZACE: Prošel jsem si pěkný článek na Think Progress o tom samém tématu. Níže cituji to, co považuji za nejdůležitější pasáž.

Chce producent Peter Schnall kriticky a přesně veřejnosti vysvětlit Bushovy akce během těch strašlivých teroristických útoků z 11.9 a po nich? V nedávném interview o tomto programu Schnall řekl, že to s bývalým presidentem zkoušel "netlačit to příliš daleko" a že se "méně zajímal o fakta než o to jak" se Bush "cítil":

"Mohl by to klidně vzít, že je to moc," řekl Schnall Zap2it. "Kdybych to tlačil moc daleko, mohl by zmlknout o trochu víc a mým cílem bylo, přimět ho, aby mluvil o těch čtyřech či pěti dnech. Méně jsem se zajímal o fakta než o to, jak se cítil."

News Corp. má s Bushovou administrativou dlouhé a komplikované vztahy. Kromě toho, že na Fox News po dva termíny protlačovali Bushovu politickou agendu, tak se to i u této korporace hemží Bushovými pomahači jako zaměstnanci (Bushův vrcholný stratég a jeho mluvčí Karl Rove a Dana Perino jsou mezi mnohými osvícenci z Bushova aparátu, které každý den na Fox News vidíme.) Bushovi asistující generální prokurátor Viet Dinh, "šéfarchitekt" zákona PATRIOT Act je v News Corp. vlivným členem správní rady, co nyní dohlíží na vyšetřování toho skandálu s hackingem, ve kterém se teď ta společnost vaří.

Ale kdyby měl někdo jakékoliv pochybnosti o tom, že News Corp. není při svém posledním pokusu o Bushovo svatořečení moc seriózní, tak ať se podívá na snaživou publicistiku kolem tohoto dokumentu. V úterý Matt Dornic protlačoval speciální upoutávky k tomuto dokumentárnímu pořadu na webové stránce FishbowlDC. Dornic patří k personálu Quinn Gillespie, tj. lobbyistické firmy News Corp. a jejich public relation agentury ve Washingtonu, DC.

Dees Illustration
Madison Ruppert, Contributing Writer
Activist PostZdroj: http://www.activistpost.com/2011/08/news-corp-owned-national-geographics.html

Zdroj: http://nwoo.org/view.php?nazevclanku=dokument-o-11-9-2001-od-news-corp-ktera-vlastni-national-geographic-se-vice-zajima-o-pocity-nez-o-fakta&cisloclanku=2011080066
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 red bottom shoes | E-mail | Web | 19. dubna 2013 v 5:52 | Reagovat

I find myself coming to your blog more and more often to the point where my visits are almost daily now!.
http://www.shoesfloor.com/site/ghd

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama