Pozor na mléčné pudingy s nebezpečným peroxidem

27. července 2011 v 2:50 | Viktor Stropek |  Zdraví
Znáte, tuhle stránku?

http://www.svet-potravin.cz/nebezpecne-potraviny.aspx?p=2

jestli ne, dal bych si ji být vámi do oblíbených, podobné články viz níže se tam můžete dočíst, ještě dřív než to koupíte..... a možná i sníte. Těžko najít lepší důkaz že doba ve které žijeme ..... je bezpochyby šílená, pokud se podíváte a prostudujete varování před potravinami do kterých unikla nějaká nebezpečná látka, nebo prostě nejsou vhodné pro konzumaci, zjistíte že se to pohybuje od jedné až po deset a více za měsíc, tzn, měsíčně máte na pulech něco v průměru kolem 6-7mi nebezpečných položek.... myslíte že na ně dříve nebo později nenarazíte ?

Pozor na mléčné pudingy s nebezpečným peroxidem od společnosti FrieslandCampina Germany GmbH

zdroj: SZPI | 19.2.2011 | zobrazeno 440x

SZPI varuje spotřebitele před nebezpečnými potravinami Prostřednictvím Systému rychlého varování pro potraviny a krmiva (RASFF) obdrželo Národní kontaktní místo pro RASFF informaci o distribuci nebezpečných potravin na území ČR. Jedná se o mléčné pudingy: Landliebe Grießpudding Traditionell a Landliebe Grießpudding Zimt (datum minimální trvanlivosti 10. 03. 2011, hmotnost 150 g) a Landliebe Grießpudding Traditionell, Landliebe Grießpudding Zimt, Landliebe Grießpudding Milchschokolade a Landliebe Grießpudding Vanille (datum minimální trvanlivosti 04. 03. 2011, hmotnost 150 g). Výrobcem je společnost FrieslandCampina Germany GmbH.Přidat k oblíbeným

Tyto výrobky mohou obsahovat peroxid vodíku, který je nebezpečný lidskému zdraví. Informace, které SZPI obdržela, byly okamžitě postoupeny Státní veterinární správě ČR (SVS), která zahájila šetření u společnosti Alimpex Food a.s., která výrobky v ČR distribuuje.

SZPI nyní čeká na výsledky šetření SVS, zda byly tyto výrobky distribuovány do tržní sítě. Vzhledem k závažnosti celého případu a z důvodu předběžné opatrnosti varuje SZPI spotřebitele před konzumací těchto pudingů.

Zdroj: Petra Hoferková, oddělení komunikace, 19.2.2011
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama