Jaké potraviny jsou dnes bezpečné a jaké ne? - DOPORUČUJI

31. července 2011 v 23:48 | Viktor Stropek |  Chemie v jídle
Potom co jsem zveřejnila články o aspartamu a semtam se zmínila o tom co je nebo není dobré jíst, mnoho z vás si správně domyslelo, že o tom snad něco málo vím a nejeden z čtenářů mě prosil, abych se aspoň trochu zmínila, čeho se vyvarovat, co ještě kromě výrobků s aspartamem není dobré jíst... ano, dneska v obchodech máte otrávené skoro úplně všechno, ale některé věci nejsou takové zlo, aby se s tím váš organismus nevypořádal, zato jiné kupovat a jíst, to je sebevražda.
Dnes jste se právě takového článku dočkali.

Pokud jste zatím nečetli články o aspartamu, je nejvyšší čas si je přečíst. Vaše tělo vám za to poděkuje, pokud se z nich alespoň trošku poučíte:
Odkaz na můj druhý článek o aspartamu, který skutečně mlátí do očí každého: ,,Aspartam podruhé, aneb Tráví vás jako krysy!!!!!"
a potom ještě je zde ten první, také pravdivý, ale ne tak do očí bijící článek o aspartamu, pokud vás první zaujal, přečtěte si i tento: ,,Aspartam, strašný jed, který lidé milují...
Pro rekapitulaci:
Aspartam je skoro všude.
Vyhýbejte se proto těmto věcem: (zkopírováno z mých článků o aspartamu)
Veškeré žvýkačky, (mentos taky!) Znojemské okurky, některé marmelády, jogurty, stolní sladidla, některé majonézy, hořčice, saláty, vitaminové přípravky, ovoce a zelenina v sladkokyselém nálevu, některé druhy piv, včetně nealko, dětské preparáty
- Aspartam má mnoho jmen, v prvním odkazu se dočtete, která to jsou. A jako doplnění, aspartam je dnes už i ve VŠECH slazených limonádách! - Lift, Sprite, Light Cola, Fanta... všechno je s aspartamem! - Jediné čeho se nemusíte bát je originální Kofola a stará dobrá ,,Kombajnérka". - Tyto dvě jsou zaručeně bez jedů na krysy.
Pijte vodu z vodovodu... balené vody jsou zase radioaktivní.

Další strašná kapitolka jsou jogurty. - Ano maminky, slyšíte dobře - JOGURTY!
Obsahují plísně, viry, některé dokonce už i nanotechnologie.
Jogurty Dobrá máma - největší šrot, způsobuje strašné vyrážky. Podobně jsou na tom i Yoplait, Jogobella a Danone. - Nekupujte žádné barevné slazené jogurty... to co v tom je v životě ani nevidělo mléko! Je to jakýsi krém, který je jen odpad!
Jediné jogurty, které jsou dnes v pořádku jsou obyčejné bílé od Kunínu - jen ty české, nejlepší je Selský jogurt.
(Podné šroty jsou i jiné krémové cosi, jako je třeba termix... nic dobrého v tom není.)

Další varování jsou kuchyňské soli. - Mnoho těchto solí obsahuje přídavky chemického jódu. Lidem napovídali, že je to pro jejich zdraví, ale je to přesně naopak.
Chemický jód systematicky velice rychle likviduje štítnou žlázu, která je nezbytná pro zdravý organismus, vytváří hormony a látky, které kontrolují takřka všechno. Kdo nemá v pořádku štítnou žlázu, je strašně tlustý, má popraskanou kůži, nebo je naopak extrémě hubený a nemůže přibrat, ačkoliv jí jak může, taky mívá pod krkem krůtí ,,vole". (Celulitidu máte z aspartamu, stryje, aniž byste rodili, máte z chemického jodu.. a z aspartamu vlastně taky.)
Kdo jí delší dobu chemický jód, má už tak nasáklé tělo, že chemický jód likviduje ten správný, biologický, takže nemá šanci se vyléčit. Leda přestat jíst chem. jód, pořádně se propláchnout vodou a pak to zkoušet. - Kupujte kuchyňskou sůl bez přídavků, nebo himálajskou.
Stejně tak si dávejte pozor na zubní pasty, ty obsahují jak chemický jód, tak i fluor, který je také něco otřesného. Sice pastu nejíte, ale pamatujte, že naše pokožka je částečně propustná. Past, které neobsahují tyto dvě složky je na trhu po čertech málo, takže budete muset shánět v poněkud specializovaných prodejnách.
Kde? Třeba v mé oblíbené internetové prodejně Biosféra. Ta zubní pasty nabízí také. V tomto odkazu najdete jejich nabídku past, konkrétně jsem se dívala na ten prní druh, který podle složení vypadá, že neobsahuje ani jod, ani fluor.
Nebo moje bezpečná zubní pasta je Forever Bright Sparkling Aloe Vera Toothgel.
A jentak mimochodem, rozhodně si nemyslete, že můžete sehnat biologický jod v lékárně. (Ani mumium.... to co tam prodávají se v životě s pravým mumiem ani nepotkalo, nemá ani tu správnou barvu, ani konzistenci.)

Další věc, ZA NIC NA SVĚTĚ NEKUPUJTE Z OBCHODŮ KUŘATA. - Jsou plná hormonů, které způsobují problémy hlavně mladým holkám, které buď jsou pak strašně tlusté, nebo mají prsa, že si nevidí na špičky nohou, mají zničenou štítnou žlázu, mají potíže s menstruací díky rozhašeným hormonům z kuřat, nezabírají na ně antibiotika, (protože kuřata vyhnaná hormony se krmí antibiotiky preventivně, aby nebyla nemocná. Tyto látky se pak dostávají do jejich masa a lidé tak v kuřeti jedí nejen hormony, ale také ta antibiotika.) - Pokud nechcete své děti zabít, nedávejte jim kuřata.

Vyhýbejte se všem řetězcům rychlého občerstvení, speciálně Mc Donaldu. - V jeho hamburgerech se našly stopy Kokainu. - U jiných firem to bude bohužel podobně. Návykové látky v rychlých občerstveních způsobují závislost, kterou si tolikrát lidé vůbec neuvědomují.
,,Každý den má syn doma ode mě navařené, ale on stejně jde do Mc Donaldu! Jakoby ho to tam táhlo..." - Cituji slova jedné maminy, se kterou se osobně znám.
Všichni pravidelní strávnící Mc Donaldu, KFC, Burgerkingu apod. jsou závislí na přidaných látkách a měli by se jít léčit.
To že se do hambáčů přidává kokain není výmysl, bylo o tom už i v televizi.
Krom toho, co myslíte, z čeho asi dělá KFC kuřata? - Mno přece z těch hormonových. Však se podívejte na lidi, kteří tam chodí. Samí nemocní tlouštíci. Chcete snad tak také dopadnout? A pdívejte se na ceny... není 20kč za jeden hamburger nějak málo? - Podezřele málo, viďte.

Nejezte nic co má v sobě byť sebemenší přídavek genetický modifikovaných rostlin. Jediné sousto GMO stačí, aby ovlivnilo váš organismus už navždycky.
(Pokud neznáte geneticky modifikované potraviny a nevíte co způsobují, zabruslete do rubriky ,,Co mě zaujalo a rozklikněte si článek ,,Data o geneticky modifikovaných organismech". - Omezená kapacita znaků v jednom článku mi nedovoluje GMO zde více rozebrat.

Dávejte si pozor na oleje na smažení, SKORO VŠECHNY jsou s přídavkem GMO, nebo jsou jen z geneticky upravených plodin. Naštěstí to zatím píšou na etikety. - Čtěte je pozorně. Jeden druh oleje, který je zaručeně v pořádku je LUKANA, Slunečnicový olej - k dostání úplně bežně.
Některé kečupy jsou také GMO, kvalitní kečup bez GM je Heinz ve sklenici.

Nekupujte nic, co má na etiketě napsáno ,,umělé sladidlo" - je úplně jedno, jak se to umělé sladidlo jmenuje, všechna mají podobné účinky jako aspartam. - Hledejte výrobky s cukrem. - Je sice zvaný jako ,,bílý jed", ale jediné co dělá, tak maximálně že vytahuje živiny z těla, ale není to tak zlé.

Ve veškerém pečivu jsou plísně, téměř v každé zelenině jsou plísně a také mnoho chemických postříků, v obilí jsou plísně, v mouce jsou písně, ve všech oříšcích a burácích jsou plísně.
- Proč? 1. Nám tím všechno nakazili, 2. Mouka na pečivo neprochází před zpracováním speciální tepelnou úpravou proti plísním. - Nezakazuji vám jíst volně dostupné pečivo. - Co jiného byste pak jedli? - Ale alespoň těch oříšků se vyvarujte.
Dnesní obilí už je tak zdegenerované, že bez postřiků nepřežije, stejně je na tom i spousta druhů zeleniny. - Bohužel. Všechno je nemocné už v semínku.

Nepoužívejte kosmetiku a výrobky od AVON, obsahují nanotechnologie, které se vám dostávají přes kůži do těla a nechtějte vědět, co tam pak dělají.

K tématu doporučuji velice důležitou a zajímavou knihu, ve které se dozvíte vše o přidaných látkách, tzv. ,,Éčka".
Najdete ji v Rubrice ,,Doporučuji". Pod názvem ,,Víme, co jíme? - aneb: Průvodce ,,Éčky" v potravinách". Napsala Dr. Tereza Vrbová.
Plus, ještě doplnění od Ondry:
(vyjmuto z textu)

,, ...teď jsem četl ten článek s tím co jíst a co ne a rád bych pár věcí přidal, o kterých mi je známo, že to nejsou nejaky svinstva.
kečupy: mamka nedávno sehnala jeden úúúžasnej kečup... bez přídavku vlastně čehokoliv umělýho, ani zahuštovadlo tam není takže je hezky řidký. Je od firmy Sunfood a vyrábí se v Dobrušce (což vlastně není od nás tak daleko ). Pak taky je ještě jakžtakž dobrej Kand, nemá GMO ani jiny mrchy, jediny co tam asi má je umělá kys. citronová. A je docela drahej.
Jogurt jedinej snad dobrej, kterej se u nás prodává je Choceňský smetanový jogurt - je bíly a ve spod je takový sirup s ochucením. Nevim akorát co si představit pod "Obsahuje živé jogurtové kultury" - jinak jak říkám, je to to nejlepší co tu seženeme. To co si psala se u nás neprodává, asi jen někde na Moravě. (pozn.:- s tím jogurtem lidi bacha, jistý to není.)
Olej jsem taky jednou objevil bez GMO. Jmenuje se Majola, je taky ze slunečnic a je to na něm vysloveně psaný, že je bez GMO.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nikolas | Web | 2. listopadu 2012 v 7:54 | Reagovat

Dělej dobro a zapomeň na ně; dělej zlé a pamatuj na to.

2 Kirari | 18. ledna 2013 v 13:08 | Reagovat

Tento článok mi skôr pripadá ako reklama na vybrané produkty než ako podložený a seriózny článok o tom, ktoré potraviny je, a ktoré už nie je vhodné kupovať...miestami zaváňa zavádzaním.

3 Verca | 10. března 2013 v 20:19 | Reagovat

já bych to napsala jednoduše...vraťe se ke stravě našich babiček....jeste co nejméně polotovarů a upravovaných potravin...radši nakupovat české výrobky(ikdyž zjistit zda je to čitý český výrobek není také lehké:-/)... ;-)

4 replica christian louboutin | E-mail | Web | 19. dubna 2013 v 6:11 | Reagovat

You certainly deserve a round of applause for your post and more specifically, your blog in general. Very high quality material.
http://www.shoesfloor.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama